The Who

i

Autor: mat. prasowe

Wypowiedzi muzyków

The Who wyda jeszcze kolejny album? Pete Townshend odniósł się do tego tematu

Czy zespół The Who wyda jeszcze w przyszłości album z premierowym materiałem? W tej kwestii ostatnio wypowiedział się gitarzysta Pete Townshend.

The Who wyda jeszcze kolejny album?

Zespół The Who powstał w 1964 roku, a największy sukcesy święcił w kolejnej dekadzie. Grupa na swoim koncie ma łącznie dwanaście studyjnych albumów. Dyskografię The Who, na ten moment, zamyka krążek "Who", który ukazał się w 2019 roku. Czy fani zespołu doczekają się następcy wspomnianego albumu? Na ten temat ostatnio wypowiedział się gitarzysta Pete Townshend

"Bohemian Rhapsody" to rockowy utworów wszech czasów? Tak twierdzi znany muzyk!

– Nie sądzę, że wydamy jeszcze jakiś album. Gdyby istniała potrzeba na nowy album The Who, czy byłbym w stanie napisać na niego piosenki w ciągu sześciu tygodni? Oczywiście, że tak. To bułka z masłem. Problem w tym, że nie sądzę, żeby Roger [Daltrey, wokalista zespołu - przyp. red.] chciał to zrobić ponownie. Dla mnie byłaby to radość, ponieważ uwielbiam pisać piosenki – powiedział Townshend w rozmowie dla "NME". 

Gitarzysta przyznał także, że nie spodziewał się, że przyjęcie ostatniego albumu The Who będzie tak pozytywne. – Byłem wdzięczny i zainspirowało mnie to do dalszej pracy. Więc myślę, że mógłbym napisać piosenki, a potem powiedzieć Rogerowi: "Albo ty na nich zaśpiewasz, albo wydam je solo". Fani The Who z pewnością mnie za to docenią

W ubiegłym roku Roger Daltrey, również w rozmowie dla "NME", powiedział, że wydawanie albumów nie ma jednak obecnie żadnego sensu, ponieważ odbiorcy wolą słuchać największych przebojów zespołu, a nie premierowych kompozycji. – Wydaliśmy płytę cztery lata temu i przeszła bez echa. To naprawdę świetny album, ale dziś ludzie nie interesują się nową muzyką. Oni chcą słuchać tej starej. Nie wiem dlaczego, ale tak już jest.

Oto 5 ciekawostek o albumie "Tommy" zespołu The Who: