THE EXPLOITED - ikona punk rocka zagra na festiwalu Rock na Bagnie 2024 w Goniądzu!

i

Autor: Materiały prasowe THE EXPLOITED - ikona punk rocka zagra na festiwalu Rock na Bagnie 2024 w Goniądzu!

Festiwale 2024

The Exploited - ikona punk rocka na festiwalu Rock na Bagnie 2024 w Goniądzu!

2024-07-03 13:22

THE EXPLOITED to zespół, który był inspiracją dla tysięcy muzyków na całym świecie. Powstali w 1979r. w Edynburgu i do tej pory wydali osiem albumów studyjnych, z których każdy jest klasykiem gatunku. Zespół kilka razy okrążył Ziemię koncentrując prawie w każdym jej zakątku - a teraz zawita do Polski na uwielbiany festiwal!

Trudno sobie wyobrazić drugą falę punk rocka bez THE EXPLOITED, ale bez ich twórczości nie byłoby też thrash metalu, a szczególnie Metalliki, Slayera czy Slipknota. Do fascynacji grupą przyznają się również muzycy m.in.: Queens Of The Stone Age, Nirvany, Green Day i Massive Attack. Natomiast tytułem ich utworu „UK82” określa się całą drugą falę brytyjskiego punk rocka. Oprócz muzyki, The Exploited mieli również wpływ na wizerunek punka. To wokalista zespołu Wattie Buchan spopularyzował czerwonego irokeza a tytuł ich płyty „Punk’s not dead” napisany specyficzną czcionką, oraz czaszka z irokezem z okładki płyty „Let’s Start a War” weszły na stałe do światowej popkultury.

Najlepsze punkowe albumy wszech czasów. Te krążki to legendy gatunku

Rock na Bagnie 2024 - znany jest pełen line-up

Występ The Exploited będzie główną atrakcją festiwalu, drugim zagranicznym headlinerem będzie formacja THE CASUALTIES

Też z USA, a dokładnie z Arizony, przyjedzie popularny wśród zwolenników kalifornijskiej odmiany punk rocka zespół AUTHORITY ZERO. Oprócz mocnej strony zagranicznych gwiazd, szefostwo „Bagna” przygotowało również mocną obsadę krajową, w postaci wszystkim znanych zespołów: PIDŻAMA PORNO, STRACHY NA LACHY, ILLUSION i SEXBOMBA. Ciekawym koncertem będzie TRIBUTE TO SIEKIERA, podczas którego usłyszymy całą płytę „Nowa Aleksandria” kultowej SIEKIERY w wykonaniu muzyków znanych z trójmiejskiej sceny.  Innym ciekawym projektem, który usłyszymy tylko podczas festiwalu Rock na Bagnie, będzie projekt „NA ZAWSZE PUNK”, podczas którego, zespół ULICZNY OPRYSZEK wraz z zaproszonymi gośćmi z  dawno nie istniejących punkowych zespołów lat 80’ wykona nieraz już zapomniane hity polskiego punk rocka. Również wyjątkowy koncert, poświęcony historii festiwalu w Jarocinie, zapowiada zespół ACAPULCO – laureat jarocińskiego festiwalu w roku 1986. Scenę gotyckiego rocka będzie reprezentował w Goniądzu zespół LORIEN, metalową DEVANER, w rytmach reggae pobuja nas THE REBELS a w rytmach ska FLAMING HEART.

Festiwalowi towarzyszyć będzie jak zwykle inicjatywa Rock na Bagnie na Styku Kultur, powołana przez fanów festiwalu i mieszkańców Goniądza. Podczas niej będzie można wziąć udział w ciekawych spotkaniach, kinie festiwalowym, wystawach,  jarmarku i obejrzeć koncerty na małej scenie, której wykonawców poznamy niebawem. 

Do tego nieskazitelna okolica Biebrzańskiego Parku Narodowego na terenie którego odbywa się festiwal i położona nieopodal Twierdza Osowiec są dodatkowymi atutami, skłaniającymi do odwiedzenia klimatycznego Goniądza w dniach 5 -6.07. 2024 roku.

Rock na Bagnie 2024 - BILETY

Karnety na festiwal są do nabycia w sieci sprzedaży GoOut, eBILET i BILETYNA.PL. 

Organizatorem festiwalu jest FUNDACJA NA RZECZ ROZWOJU POWIATU MONIECKIEGO a głównym patronem medialnym ESKA ROCK.

Impreza organizowana przy wsparciu: URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO, URZĘDU MIEJSKIEGO W GONIĄDZU, STAROSTWA POWIATOWEGO W MOŃKACH, GONIĄDZKIEGO OŚRODKA KULTURY.