The Eagles

i

Autor: mat. prasowe

Wiadomości

The Eagles ogłaszają kolejne koncerty w nowoczesnej hali w Las Vegas. Bilety szybko się rozchodzą

The Eagles ogłaszają kolejne tegoroczne koncerty w nowoczesnej hali w Las Vegas. Na ten moment jest ich już szesnaście. Bilety na występy rozchodzą się bardzo szybko!

The Eagles ogłaszają kolejne koncerty w nowoczesnej hali Sphere

Nowoczesna hala Sphere, która znajduje się w Las Vegas, została oficjalnie otwarta pod koniec września ubiegłego roku za sprawą koncertu U2. Obiekt pomieści ok. 18,5 tys. osób. Hala, w kształcie kuli o ponad 150 metrach średnicy, ma 112 metrów wysokości. Na zewnątrz także znajdują się wyświetlacze LED o powierzchni 54 tys. metrów kwadratowych.

Oprócz U2, w tym miejscu zagrały także grupy Phish oraz Dead & Company. Wkrótce do tego grona dołączy legendarna formacja The Eagles. 

Wywiad z Mike'em Portnoyem | ESKA ROCK

20 września tego roku muzycy zespołu rozpoczną swoją koncertową rezydenturę w obiekcie w Las Vegas. Na ten moment zaplanowano już 16 występów. Tak prezentuje się rozpiska:

  • 20, 21, 27 i 28 września;
  • 11, 12, 18 i 19 października;
  • 1, 2, 8 i 9 listopada;
  • 6, 7, 13 i 14 grudnia. 

Wszystkie koncerty, oprócz tych grudniowych, zdążyły się już wyprzedać. Dlatego też na bieżąco dodawane są kolejne daty. Można przypuszczać, że na 16 występach The Eagles w Sphere się nie skończy. Dla przykładu: formacja U2 łącznie, na przełomie 2023 i 2024, zagrała tu aż 40 razy!

Obecnie w składzie The Eagles znajdują się: Don Henley, Joe Walsh, Timothy B. Schmit, Vince Gill i Deacon Frey.

Amerykańska formacja rozpoczęła karierę w 1971 roku w Los Angeles. Przez te ponad 50 lat grupa wydała zaledwie siedem albumów studyjnych. Największy sukces The Eagles odnieśli za sprawą albumu "Hotel California" (1976), na którym znalazł się legendarny utwór tytułowy.

Oto rockowe utwory, które przebiły magiczną barierę na Spotify: