The Beatles - wielki triumf serialu dokumentalnego o legendarnym zespole na tegorocznym rozdaniu nagród Emmy!

i

Autor: Screen YouTube/ Walt Disney Studios Emmy 2022 - zwycięstwo The Beatles

The Beatles - wielki triumf serialu dokumentalnego o legendarnym zespole na tegorocznym rozdaniu nagród Emmy!

2022-09-05 11:01

Serial dokumentalny "The Beatles: Get Back" miał swoją premierę pod koniec ubiegłego roku, jednak polscy fani legendarnego zespołu mają okazję oglądać go dopiero od trzech miesięcy. Od samego początku produkcja zbiera bardzo dobre recenzje, teraz przyszedł czas na nagrody. Seria dosłownie rozbiła bank na tegorocznym rozdaniu nagród Emmy!

W sobotę 3 września odbyła się pierwsza z trzech zaplanowanych ceremonii rozdania nagród Emmy, podczas której nagrodzono głównie twórców dokumentów, animacji, programów typu reality i widowisk, chociażby koncertów. To właśnie tego dnia triumfował serial The Beatles: Get Back w reżyserii Petera Jacksona! Produkcja zgarnęła aż pięć statuetek - nagrodzono go w kategoriach: Najlepsza reżyseria programu dokumentalnego, Najlepszy dźwięk w programie dokumentalnym lub reality, Najlepszy montaż dźwięku w programie dokumentalnym lub reality, Najlepszy montaż programu dokumentalnego i Najlepszy serial dokumentalny lub oparty na faktach. Wśród nagrodzonych znaleźli się w związku z tym Peter Jackson, ale także Paul McCartney, Ringo Starr, Yoko Ono i Olivia Harrison (jako producenci i producentki). Odbierając statuetkę za reżyserię, Jackson oddał hołd legendarnej grupie.

Wielkie pozdrowienie dla Beatlesów. Bardzo dziękuję za ponad 60 lat waszego pozytywnego, żywiołowego, radosnego grania. Wasza muzyka jest tak bardzo głęboka, że myślę, że jest już po prostu wpisana w nasze DNA - powiedział Jackson odbierając nagrodę. 

CO TAM W ŚRODKU GRA - ELEKTROLUXTORPEDA

"The Beatles: Get Back" - o czym jest serial i gdzie można go obejrzeć

Serial The Beatles: Get Back w reżyserii Petera Jacksona miał swoją premierę w listopadzie ubiegłego roku za pośrednictwem platformy Disney+. Produkcja skupiła się na przedstawieniu procesu powstawania klasycznego albumu Let it Be legendarnego zespołu i bardzo dużo czerpie z materiałów, za powstanie których odpowiada Michael Lindsay-Hogg, który w 1970 roku nakręcił dokument pod tym samym tytułem. Jackson zdecydował się sięgnąć po nieopracowane wcześniej materiały, by móc przedstawić stosunki między muzykami w nieco innym świetle, niż zostało to pokazane w obrazie Lindsay'a-Hogga. Serial niemal natychmiast po premierze spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem ze strony krytyków. W Polsce dokument jest dostępny już od czerwca na platformie Disney+, składa się z trzech odcinków, z których każdy trwa ponad dwie godziny.