Ten przebój ma szansę być hitem jesieni i zimy! Korpiklaani gra... Boney M!

i

Autor: YouTube

Ten przebój ma szansę być hitem jesieni i zimy! Korpiklaani gra... Boney M!

2023-11-09 15:24

Dyskotekowa grupa, która dała światu „Rasputina” oraz „Daddy Cool” to gwarant udanej imprezy. Nawet jeśli zaprosiliście najbardziej zbuntowanych, alternatywnych i groźnych fanatyków, to przy Boney M poruszy im się nóżka. Dlatego nie można się dziwić kapelom, które sięgają po taki repertuar i robią po swojemu. Oto fińscy folk metale z Korpiklaani i ich propozycja.

Mieszanie muzyki tanecznej z metalową czasem wychodziło dramatycznie źle, ale nie brakuje naprawdę udanych przykładów. Pamiętacie choćby świetną przeróbkę „You spin me round” zespołu Dope? Albo jak Turisas zagrał „Rasputina” Boney M? Te wersje natychmiast zdobyły nawet najczarniejsze serca zza najgrubszych katan i ćwiekowanych ramonesek. Zobaczcie co się dzieje przy takich kawałkach na koncertach!

Teraz po klasykę disco sięgnęło fińskie Korpiklaani, które na scenie folk metalowej ma status instytucji. Ich wesołe pijackie kawałki nadają się zarówno do pogo jak i tańca, a gdy słuchając ich zamkniesz oczy natychmiast przeniesiesz się do leśnej karczmy pełnej rozśpiewanych leśnych dziadów. Jeśli do tej pory ich nie znaliście to na sam początek polecamy napić się z nimi wódki (oczywiście z głową i umiarem).

Zaraz potem, dla przepicia czymś słodkim, wybieramy się na plażę i przeganiamy jesienne chmury. Ich wersja „Gotta Go Home” to natychmiastowy sposób na uśmiech. Posłuchajcie sami i obejrzyjcie klip, bo widać na nim ile mieli zabawy przy tym kawałku.

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - Polska