Ten policjant gra rocka i z jego pomocą chce uczyć dzieci przepisów ruchu drogowego

i

Autor: materiały prasowe

Ten policjant gra rocka i z jego pomocą chce uczyć dzieci przepisów ruchu drogowego

2023-11-30 15:53

HWDP? Harmonijne wdrażanie drogowych przepisów! Pomysł funkcjonariusza z podkarpacia chwycił doskonale i występuje on dla dzieciaków w całym regionie.

Postanowił połączyć swoją pracę z ukochaną pasją, czyli grą na gitarze. Aspirant sztabowy Dariusz Szeliga pracujący w komendzie w Ustrzykach (tak jest, tych samych, o których śpiewa KSU) napisał i zaaranżował zestaw edukacyjnych piosenek, a następnie ruszył do podstawówek by je grać. Dzieciaki jednak nie tylko słuchają, ale też podczas utworów wykonują ćwiczenia, które mają w nich wyrobić dobre nawyki.

Najmłodsi w przyjemny sposób uczą się m.in. tego jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę i w jaki sposób policjanci ruchu drogowego starają się zapewnić nam wszystkim bezpieczeństwo nie tylko na drodze.

Program nazywa się "Policyjna Nuta Bezpieczeństwa" i pojawił się już w kilku podkarpackich szkołach. Zainteresowani jego wprowadzeniem u siebie powinni odezwać się do ustrzyckiej komendy policji. A my polecamy posłuchać jak pan aspirant sztabowy wycina solo! 

Green Day - 5 ciekawostek o albumie "American Idiot" | Jak dziś rockuje?