Ten hiszpański muzyk zagrał koncert dla piesków. Dla opiekunów też, ale to przy okazji

2023-07-14 9:56

Trzeba to przyznać, czasem można odnieść wrażenie, że jest więcej artystów niż publiczności. Szczególnie w ciepłym sezonie, gdzie ilość koncertów i festiwali jest tak dużo, że trzeba by było się co najmniej rozdwoić by wszystkie zobaczyć. Można próbować się przebijać przez gąszcz innych, a można też wpasować się w ciekawą niszę.

Román Mosteiro to artysta, który swoją drogę do muzycznych marzeń rozpoczął już jako dorosły człowiek. Wcześniej owszem grywał amatorsko, ale dopiero w 2019 roku zdecydował się wziąć z muzycznym życiem za bary. Wydaje się mieć to sens, bo będąc młodymi z reguły nie dysponujemy ani zapleczem znajomych w odpowiednich miejscach, ani finansowym. Mosteiro w swoim logotypie ma muszlę, symbol przemierzających Hiszpanię i Portugalię pielgrzymów i nie jest to przypadek. Jego muzyka, jak sam przekonuje, jest zapisem jego drogi przez życie.

Występując na festiwalu Estival Cuenca 2023 zagrał wyjątkowy koncert. Jego publicznością były psy, z którymi pojawili się także ich opiekunowie. Zysk z biletów został w całości przekazany organizacji działającej na rzecz praw zwierząt: Animal Protection Association Cuencanimal. Zobaczcie galerię zdjęć z tego koncertu!

The Beatles - 5 ciekawostek o “Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band” | Jak dziś rockuje?