Zestawienie

Te riffy gitarowe są najczęściej wyszukiwane w sieci. W czołówce Metallica i Led Zeppelin

W sieci pojawiło się zestawienie najczęściej wyszukiwanych riffów w sieci. Co ciekawe: nie wygrał ani "Smoke on the Water" Deep Purple, ani "Stairway to Heaven" Led Zeppelin. Jakiego więc utworu najbardziej chcą nauczyć się gitarzyści? Sprawdźcie.

Te riffy są najczęściej wyszukiwane w sieci

Jakie utwory gitarzyści na całym świecie chcą grać najbardziej? Postanowili to sprawdzić przedstawiciele strony internetowej "Wood and Fire Studio". 

Istnieje wiele ankiet i list najpopularniejszych piosenek dla gitarzystów, w których muzycy mogą głosować na swoje ulubione utwory. Sondaże te mają jednak jedynie częściowe znaczenie, ponieważ uwzględniają opinie ograniczonej liczby osób. Chcieliśmy więc przeprowadzić bardziej szczegółową analizę. Sprawdziliśmy, które akordy i tabulatory są najczęściej wyszukiwane na całym świecie. Ponieważ obecnie prawie wszyscy szukają tego w Google'u, przeanalizowaliśmy wyszukiwania – czytamy na wspomnianej stronie. 

Łącznie przebadano ponad 2,3 mln zapytań w wyszukiwarce. 

Radio Eska Rock: 10 złotych myśli klasyków rocka. To ponadczasowe sentencje

Ogólnie, najczęściej ludzie szukają chwytów do utworu "Hallelujah" w wykonaniu Jeffa Buckleya (w oryginale to kompozycja Leonarda Cohena). Na kolejnych miejscach znalazły się takie piosenki, jak m.in. "Perfect" Eda Sheerana, "Wish You Were Here" Pink Floyd czy "Hotel California" The Eagles. Na stronie można także zobaczyć poszczególne dane dla konkretnego kraju. I tak oto w Polsce pierwsza trójka, jeśli chodzi o wyszukiwania, przedstawia się następująco: "Can’t Help Falling In Love" Elvisa Presleya, "Riptide" Vance'a Joy'a oraz "Długość dźwięku samotności" formacji Myslovitz. 

Twórcy analizy skupili się także w swoim badaniu na konkretnych riffach. Które były najczęściej wyszukiwane? Poniżej udostępniamy drugą "dziesiątkę" tego zestawienia:

  • 20. "Fade to Black" Metallica
  • 19. "Crazy Train" Ozzy Osbourne
  • 18. "One" Metallica
  • 17. "Back in Black" AC/DC
  • 16. "Blackbird" The Beatles
  • 15. "House of the Rising Sun" The Animals
  • 14. "Iron Man" Black Sabbath
  • 13. "Creep" Radiohead
  • 12. "Smells Like Teen Spirit" Nirvana
  • 11. "Heart-Shaped Box" Nirvana

A jak prezentuje się czołowa dziesiątka, jeśli chodzi o wyszukiwanie konkretnych riffów? Sprawdzicie to w galerii zdjęciowej, która znajduje się na samej górze niniejszego artykułu. 

Poniżej natomiast znajdziecie listę najsmutniejszych piosenek w historii muzyki [TOP10]: