Taylor Hawkins Tribute Concert - co się działo na wydarzeniu w Los Angeles?

i

Autor: Theo Wargo/Getty AFP/East News Kolejny koncert pamięci dla Taylora Hawkinsa za nami!

Taylor Hawkins Tribute Concert - co się działo na wydarzeniu w Los Angeles?

2022-09-28 14:20

Drugi z zapowiedzianych koncertów w hołdzie Taylorowi Hawkinsowi za nami. We wtorek 27 września monumentalne wydarzenie odbyło się w rodzinnym mieście grupy, Los Angeles, w Kia Forum i zawitała na nie cała plejada gwiazd. Choć koncert ten nie był transmitowany na żywo, do sieci powoli trafiają nagrania i opisy przebiegu - co się działo w Los Angeles?

W sobotę 3 września odbył się pierwszy z dwóch zaplanowanych koncertów w hołdzie zmarłemu pod koniec marca b.r. perkusiście grupy Foo Fighters, Taylorowi Hawkinsowi. Wydarzenie było transmitowane na żywo dla fanów muzyka na całym świecie i obfitowało w wiele wzruszających chwil i niesamowitych występów. Jednym z głośniejszych momentów całego widowiska był wspólny występ Foo Fighters i syna zmarłego perkusistyShawn Hawkins zasiadł za perkusją, by zagrać numer My Hero. Nieco ponad trzy tygodnie później odbył się drugi z zaplanowanych tribute koncertów - wydarzenie miało miejsce we wtorek 27 września w rodzinnym mieście grupy, Los Angeles, w Kia Forum - co się na nim działo?

Taylor Hawkins Tribute Concert - co się działo na wydarzeniu w Los Angeles?

Choć koncert ten nie był transmitowany na żywo, w sieci zaczynają pojawiać się pierwsze relacje i nagrania występów. Widowisko otworzyła Violet Grohl, wykonując cover utworu Hallelujah Leonarda Cohena, po niej na scenie pojawił się jej ojciec, który zwrócił się do publiczności. Tego dnia wystąpili m.in. Joan Jett, której towarzyszyli muzycy Foo Fighters i Travis Barker, Def Leppard, którzy wykonali klasyki, czyli Rock of Ages i razem z Miley Cyrus Photograph. Nie zabrakło także członków Mötley Crüe, czyli Tommy'ego Lee Nikki Sixx. Spory entuzjazm wzbudził też wspólny występ Nancy Wilson, P!nk, Foo Fighters Johna Theodore'a, którzy zaśpiewali razem numer Barracuda. P!nk dołączyła także do grupy Queen, by brawurowo wykonać Somebody to Love i do Foo Fighters w numerze The Pretender. Tego dnia na scenie pojawiła się też Alanis Morissette, w zespole koncertowym której Hawkins rozpoczynał karierę - artystka wykonała swój wielki hit You Oughta Know, a za perkusją zasiadł Chad Smith. Nie mniej ciekawie prezentować się miał wspólny występ Sebastiana Bacha, Geezera Butlera Larsa Ulricha, którzy wykonali razem numery Black Sabbath, czyli Paranoid Supernaut. Nie zabrakło także grungowych klasyków, czyli kompozycji The Day I Tried To LiveBlack Hole Sun grupy Soundgarden, które wykonali Matt Cameron, Kim Thayil, Krist Novoselic, Taylor Momsen, Pat Smear i Dave Grohl.

Nieco różniła się także sertlista występu Foo Fighters, która była nieco dłuższa od tej londyńskiej i na którą złożył się także cover Creep Radiohead. Sprawdź poniżej kilka nagrań z ostatniego tribute koncertu dla Taylora Hawkinsa! 

Nocny Kochanek w Esce ROCK! Wywiad z Krzysztofem Sokołowskim