Oulanders: Tarja Turunen i Torsten Stenzel ogłaszają datę premiery płyty i prezentują ósmy singiel!

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Zapowiedź nowego albumu projektu Outlanders

Tarja Turunen i Torsten Stenzel: album "Outlanders” już dostępny!

2023-06-26 14:39

23 czerwca ukazał się długo oczekiwany album „OUTLANDERS” sygnowany przez Tarję Turunen i Torstena Stenzela. OUTLANDERS to projekt, który stworzyli wspólnie legendarna sopranistka i pionier muzyki elektronicznej.

Gościnnie dołączyli do nich światowej sławy gitarzyści i jedna świetna gitarzystka. Tarja pragnęła stworzyć coś niezwykłego i tak powstał album, który łączy chłodne elektroniczne bity z jej emocjonalnym, klasycznie wyszkolonym głosem i wyjątkowymi gitarami. Te trzy elementy są stałe i równoważne we wszystkich kompozycjach. Każdy utwór przedstawia wyjątkowego gitarzystę.

Najlepsze wokalistki rockowe - zagranica

Goście

Każdy utwór przedstawia wyjątkowego gitarzystę. W nagraniu albumu udział wzięli Al Di Meola, Joe Satriani, Jennifer Batten, Steve Rothery, Mike Oldfield, Walter Giardino, Ron „Bumblefoot” Thal, Vernon Reid, Trevor Rabin i Marty Friedman. Materiał został w dużej mierze nagrany i zmiksowany na karaibskiej wyspie Antigua w ciągu ostatnich 10 lat. Dźwięki Outlanders są mistyczne i różnorodne. To przeciwieństwa, które się przyciągają, tworząc niepowtarzalny styl.