Oasis

i

Autor: Facebook/Oasis

Wiadomości

Tajemnicze zapowiedzi od Oasis w sieci. Co one oznaczają?

Tajemnicze zapowiedzi udostępnione na oficjalnych profilach Oasis w mediach społecznościowych sprawiły, że wśród fanów zespołu odżyły nadzieje dotyczące reaktywacji. Wiele wskazuje, że chodzi jednak o reedycję albumu "Definitely Maybe", który ukazał się trzydzieści lat temu.

Tajemnicze zapowiedzi od Oasis w sieci

W 2009 roku formacja Oasis się rozpadła. Fani grupy od lat liczą, że Noel i Liam Gallagherowie zakopią oficjalnie topór wojenny i ponownie połączą siły. 

W ubiegłym roku w przestrzeni publicznej masowo pojawiały się plotki na temat rzekomego planowanego powrotu na scenę Oasis. Do tego, jak wszyscy doskonale wiemy, ostatecznie nie doszło. Teraz nadzieje miłośników grupy znów odżyły. Wszystko przez tajemnicze zapowiedzi udostępnione w mediach społecznościowych. 

Oto ranking 10 najlepszych zespołów rockowych. Czołówka może zaskoczyć!

20 maja na profilach grupy pojawiło się pierwsze krótkie wideo. Na poniższym nagraniu pojawiło się Sawmills Studio w Kornwalii, czyli studio, w którym muzycy nagrywali swój debiutancki album "Definitely Maybe". Wspomniany krążek, na którym znalazły się takie kompozycje, jak m.in. "Live Forever", "Supersonic" czy "Cigarettes & Alcohol", w tym roku kończy 30 lat. 

Może to więc oznaczać, że na rynku niebawem pojawi się jubileuszowe wydanie "Definitely Maybe". 

To zdaje się też potwierdzać kolejne wideo, które zespół umieścił w swoich mediach społecznościowych. Pojawia się tam m.in. fragment tekstu utworu "Live Forever". 

Wygląda więc na to, że chodzi o reedycję debiutanckiego albumu (zresztą w ubiegłym roku Noel Gallagher wspomniał, że fani powinni spodziewać się rocznicowego wznowienia "Definitely Maybe"), a nie powrót Oasis na scenę. Choć przecież... jedno nie musi wykluczać drugiego. 

Pozostaje nam więc tylko czekać na więcej szczegółów od braci Gallagherów. 

AKTUALIZACJA 23.05.2024, 10:50

Wszystko stało się jasne. Tak jak można było przypuszczać: muzycy Oasis zapowiedzieli, za pośrednictwem tajemniczych filmików w mediach społecznościowych, jubileuszową reedycję "Definitely Maybe". Różne wydania tego albumu (4LP, 2CD itd.) ukażą się na rynku 30 sierpnia tego roku. 

Oto TOP 10 najseksowniejszych współczesnych rockowych kawałków: