System of a Down ogłasza PIERWSZY koncert w 2023 roku! Odbędzie się w ramach zupełnie nowego festiwalu!

i

Autor: Daron Malakian/agefotostock/East News Nowy festiwal dla fanów nu metalu zadebiutuje w przyszłym roku!

System of a Down ogłasza PIERWSZY koncert w 2023 roku! Odbędzie się w ramach zupełnie nowego festiwalu!

2022-11-08 13:58

Już jakiś temu Serj Tankian droczył się z fanami, mówiąc w jednym z ostatnich wywiadów, że System of a Down ma dla nich spore ogłoszenie, dotyczące przyszłego roku. Wszystko już jest jasne - zespół jest jedną z głównych gwiazd "Sick New World", czyli zupełnie nowego festiwalu dla prawdziwych miłośników nu metalu!

Choć zespół System of a Down wydał swoje dwa ostatnie albumy 17 lat temu i nic nie zapowiada się na to, aby miało się to zmienić, to o grupie wciąż jest dość głośno. Wszystko to za sprawą wokalisty, Serja Tankiana, który bardzo chętnie wspomina czasy intensywnej pracy w formacji i koncertowania z nią. To właśnie Tankian sprawił, że fanom grupy serca podeszły do gardła, gdy jakiś czas temu, w rozmowie z magazynem "Revolver" ogłosił, że ta będzie miała dla świata spore ogłoszenie, które dotyczyć będzie czegoś, co wydarzy się w przyszłym roku. Wielbiciele formacji prześcigali się w podejrzeniach, myśląc o nowych utworach, trasie koncertowej, a nawet płycie. Wszystko jest już jasne.

System of a Down ogłasza PIERWSZY koncert w 2023 roku! Odbędzie się w ramach zupełnie nowego festiwalu!

Osoby, które obserwują System of a Down w social mediach mogły zobaczyć na ich koncie w poniedziałek rano tajemniczy, animowany filmik, na którym oznaczono zupełnie nową stronę, Sick New World. Takie wideo pojawiło się w tym samym czasie także na koncie m.in. Evanescence czy grupy Korn. Wszystko stało się jasne kilka godzin później - w Las Vegas w dniu 13 maja 2023 roku odbędzie się zupełnie nowy festiwal, znany od teraz właśnie pod nazwa Sick New World. Będzie to prawdziwe święto dla fanów nu metalu z całego świata, a zagrają na nim największe gwiazdy gatunki, czyli m.in. System of a Down, Evanescence, Korn, Deftones, Papa Roach, Incubus, Ministry, Killing Joke, Soulfly, P.OD., Fever 333 i wiele wiele innych. Uważa się, że festiwal został zorganizowany, by świętować trzydziestolecie nu metalu - to w 1993 roku powstał zespół Korn, uważany za pioniera gatunku. Sprzedaż biletów na Sick New World rozpocznie się w piątek 11 listopada o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Co tam w środku gra? System Of A Down