The Effect, Steve Perry

i

Autor: Facebook/The Effect, Wikimedia Commons/Joe Mabel

Muzyczne nowości

Synowie Phila Collinsa i Steve'a Lukathera nagrali cover utworu Journey. Pomógł im Steve Perry

Zespół The Effect, w którym występuje chociażby syn Phila Collinsa, wypuścił w świat cover jednego z utworów formacji Journey. Muzycy zaprosili wokalistę Steve'a Perry'ego w roli gościa specjalnego.

Zespół The Effect nagrał nową wersję utworu Journey

Formacja The Effect, w której występują m.in. gitarzysta Trev Lukather oraz perkusista Nic Collins, czyli odpowiednio synowie Steve'a Lukathera, lidera Toto, i Phila Collinsa z Genesis, w październiku ubiegłego roku wypuściła pierwszy singiel. Później przyszła pora na kolejne. Zespół zaproponował właśnie cover utworu z repertuaru Journey

Oto ranking 10 najlepszych zespołów rockowych. Czołówka może zaskoczyć!

Chodzi o kompozycję "It Could Have Been You", która oryginalnie pojawiła się na albumie Journey zatytułowanym "Raised On Radio" (1986). Całość śpiewa Emmett Stang, ale – co ciekawe – w chórkach udziela się Steve Perry, który był wokalistą słynnego amerykańskiego zespołu w latach 1977-1987 oraz 1995-1998. 

Z całością możecie zapoznać się poniżej:

Zrobili niesamowitą wersję. Moim zdaniem jest ona całkowicie aktualna, odświeżona, gotowa do wyjścia i rozwalenia czegoś – powiedział Perry w rozmowie z magazynem "Rolling Stone". 

– Kiedy Steve Perry usłyszał The Effect, zadzwonił do mnie i powiedział, że bardzo podoba mu się to, co robimy. To znaczyło dla mnie wiele. Podczas tej samej rozmowy, zacząłem zachwycać się głęboko brzmiącym utworem Journey "It Could Have Been You". Wpadłem na pomysł, żeby zrobić, jako The Effect, swoją wersję. Zapytałem Steve'a Perry'ego czy miałby ochotę zaśpiewać, a on odpowiedział, że tak. Moc wokalu Steve’a jest na innym poziomie. To głos jedyny w swoim rodzaju. Dlatego jest GOAT-em [skrót od greatest of all time, czyli najlepszy w historii - przyp. red.]. 

Najpopularniejsze rockowe albumy na Spotify. Oto TOP10:

Listen on Spreaker.