Journey

i

Autor: YouTube/screen z wideo

Wiadomości

Album Journey osiągnął niezwykły wynik na amerykańskiej liście. Wcześniej udało się to grupie Pink Floyd

Album z największymi przebojami zespołu Journey osiągnął niesamowity wynik na liście Billboard 200. Spędził na liście, łącznie, już 800 tygodni!

Album Journey osiągnął niezwykły wynik w USA

Journey to amerykańska formacja, która powstała w 1973 roku. Największe sukcesy zespół odniósł w latach siedemdziesiątych i w kolejnej dekadzie. Nie tak dawno informowaliśmy na naszych łamach, że jeden z utworów Journey, "Don't Stop Believin'" z albumu "Escape" z 1981, został uznany największym przebojem wszech czasów przez amerykański magazyn "Forbes". 

Jak się okazuje: to nie koniec sukcesów grupy. Album z największymi przebojami, który ukazał się na rynku w 1988, właśnie zanotował 800. (!) tydzień na amerykańskiej liście Billboard 200. 

10 najlepszych zespołów rockowych. Które grupy znalazły się w czołówce?

Krążek "Greatest Hits" zadebiutował we wspomnianym zestawieniu 3 grudnia 1988 roku. Przez ponad 35 lat wydawnictwo to było obecne na liście więc ok. 200 miesięcy, czyli ponad 16 lat!

Wcześniej tak imponujący wynik w zestawieniu Billboard 200 osiągnęły tylko dwa inne albumy: "The Dark Side of the Moon" Pink Floyd oraz "Legend" Boba Marleya. 

Album "Greatest Hits" zespołu Journey, w styczniu 2024 roku, pokrył się 18-krotną platynę za sprzedaż 18 milionów egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Przemysłu Nagrań (RIAA) jest to trzeci najlepiej sprzedający się krążek typu "the best of" w USA. Lepsze pod tym względem są tylko kompilacje od The Eagles i Billy'ego Joela.

Najpopularniejsze rockowe albumy na Spotify. Oto TOP10: