Świat chce słuchać nu metalu! Zainteresowanie gatunkiem najwyższe od ponad 20 lat!

i

Autor: Pixabay Rośnie zainteresowanie nu metalem!

Świat chce słuchać nu metalu! Zainteresowanie gatunkiem najwyższe od ponad 20 lat!

2023-04-26 15:30

Rock i metal umierają i już nic im nie pomoże? Zupełnie co innego mówią źródła! Jedno z nich wskazuje wyraźnie - ponownie dużą popularnością cieszy się muzyka, sygnowała hasłem "nu metal"! Słuchacze chcą słuchać tego gatunku, a zainteresowanie nim jest najwyższe od ponad dwudziestu lat! Co na to wskazuje?

Nu metal to podgatunek muzyki metalowej, wywodzący się przede wszystkim z metalu alternatywnego. Jego narodziny datuje się na początek lat 90., a zaistnienie na rynku konkretnie na rok 1994, kiedy to swój debiutancki album wydał zespół Korn, dziś legenda gatunku. Klimat ten, łączący w sobie metal, rap, funk, grunge, rock alternatywny i industrial, cieszył się dużą popularnością przez kolejne lata, by apogeum osiągnąć pod koniec lat 90. i na początku lat 2000. Choć z czasem został on przyćmiony przez pop punk czy też emo pop, to wszystko wskazuje na to, że właśnie mamy do czynienia z prawdziwym odrodzeniem nu metalu!

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Nu metal wraca do łask!

Co miałoby świadczyć o tym, że rośnie popularność nu metalu? Na Twitterze użytkownika, kryjącego się pod pseudonimem Crazy Ass Moments in Nu Metal History, udostępniony został wykres trendów w Google. Jako zakres wybrano daty od 1 stycznia 2004 roku do dziś i wyniki mówią jasno - zainteresowanie tym gatunkiem jest najwyższe obecnie, jeśli weźmiemy pod uwagę wybrany przedział czasowy! Wyniku wyszukiwania hasła "nu metal" zaczęły rosnąć od kwietnia 2021 roku - czyżby gatunek ten właśnie wracał do mainstreamu?