Suede powracają z nowym albumem, Autofiction - kiedy premiera?

i

Autor: Screen z YouTube/Suede HQ Nowa płyta Suede

Suede powracają z nowym albumem, "Autofiction" - kiedy premiera?

2022-05-27 14:33

Suede wracają z nowym albumem studyjnym. Krążek zatytułowany „Autofiction” ukaże się 16 września i zapowiada go singiel „She Still Leads Me On”, do którego ukazał się też teledysk.

Rozpoczynając pracę nad Autofiction, Suede postanowili wrócić do swoich korzeni. Tak jak na samym początku funkcjonowania zespołu, Brett Anderson, Mat Osman, Simon Gilbert, Richard Oakes i Neil Codling weszli do swojej sali prób w opustoszałej dzielnicy King Cross, rozstawili sprzęt, chwycili za instrumenty i zaczęli grać. Płyta Autofiction została nagrana na żywo w studiu Konk w Północnym Londynie, wspólnie z wieloletnim współpracownikiem Suede, Edem Bullerem. To człowiek, który pracował z zespołem nad jego pierwszym singlem, The Drowners, który właśnie obchodzi swoje trzydzieste urodziny.

Wywiadówka: Mery Spolsky

To nasz punkowy album. Żadnego gwizdania czy dzwonków. Tylko pięciu facetów w pokoju, ze wszystkimi potknięciami i wtopami podanymi jak na tacy. Po prostu zespół w swoim pierwotnym chaosie. - stwierdził o płycie Brett Anderson.

“She Still Leads Me On” - singiel, zapowiadający album “Autofiction”

Singiel She Still Leads Me On to utwór, który zadecydował o kształcie całej płyty. Przepiękna piosenka napisana przez Bretta jako hołd dla zmarłej matki. Jak sugeruje już tytuł albumu, Autofiction jest bowiem najbardziej osobistym dziełem w dorobku Andersona. Pisząc uznaną przez krytykę autobiografię Coal Black Mornings and Afternoons With The Blinds Drawn, artysta odkrył siebie na nowo jako twórcę i wykonawcę, co miało ogromny wpływ na tekstową zawartość Autofiction.