Straszliwie dobre piosenki! Najlepiej sprzedające się kawałki z horrorów

2023-07-21 12:57

To, że groza i rock trzymają się razem nie jest tajemnicą już od samego początku kariery Alice Coopera. Wiedzą to także filmowi producenci, którzy przez kolejne dekady do swoich filmów wybierali kawałki popularnych w danym czasie zespołów. Sprawdzamy, które do dziś są najbardziej uwielbiane przez fanów.

Nawet jeśli nie zadaliście sobie tego pytania, to na nie odpowiemy. Tak, powstało zestawienie najpopularniejszych piosenek rockowych użytych do horrorów. Ze statystyką jest troszeczkę jak z internetową zasadą 34. Jeżeli coś istnieje, to na pewno są dane statystyczne tego dotyczące. Zasada 34 brzmi odrobinę inaczej i odnosi się do troszkę innej gałęzi kinematografii, o której tutaj pisać raczej nam nie przystoi. Zostańmy przy muzyce.

ZOBACZ TAKŻE: 10 zespołów z polskiej zimnej fali, które trzeba znać

Można się spodziewać, że największą popularnością będą cieszyć te piosenki, które na rynku są już bardzo długo. Odbiorcy zdążyli się z nimi osłuchać, filmy zostały kilkukrotnie obejrzane w kinach, w telewizji, na różnego rodzaju nośnikach. W związku z tym, prawem inżyniera Mamonia, wgryzły się na stałe w ludzkie serca. Jednak nie tylko starocie królują na liście Spotify, którą zgromadziła strona Onlinecasinos.co.uk (nie pytajcie nas po co im taka informacja, ale cieszymy się, że się podzielili). Zobaczcie jaka jest pierwsza dziesiątka najlepiej zarabiających piosenek z horrorów! Znalazły się tutaj także rockowe klimaty.