Stone Gossard

i

Autor: Facebook/Stone Gossard

Wypowiedzi muzyków

Stone Gossard (Pearl Jam) jest zachwycony pewnym zespołem. "Ich koncerty są szamańskie"

Stone Gossard z Pearl Jam przyznał, że brytyjski IDLES to obecnie jeden z jego ulubionych zespołów. Gitarzysta docenił koncerty swoich młodszych kolegów po fachu. – Są szamańskie i pełne ekstatycznych tańców – powiedział Gossard.

Stone Gossard jest zachwycony zespołem IDLES. "Ludzie szaleją"

Stone Gossard, gitarzysta Pearl Jam, w jednym z ostatnich wywiadów bardzo ciepło wypowiedział się o swoich kolegach po fachu. Muzyk nie szczędził słów pochwał formacji IDLES. Ten brytyjski zespół powstał w 2009 roku w Bristolu. Na ten moment ma na koncie pięć studyjnych albumów: "Brutalism" (2017), "Joy as an Act of Resistance" (2018), "Ultra Mono" (2020), "Crawler" (2021) oraz "Tangk" (2024). 

Pearl Jam - ciekawostki o albumie “Ten | Jak dziś rockuje?

– IDLES są po prostu niesamowici. Zagraliśmy z nimi kilka koncertów i ich występy są szamańskie, są pełne ekstatycznych tańców – powiedział Gossard w rozmowie z "NME". 

Gitarzysta Pearl Jam dodał także: – Sposób w jaki wokalista podchodzi do muzyki – on mówi i śpiewa – to przykład, jak niekonwencjonalnie można zaśpiewać piosenkę. To pokazuje demokrację muzyki. A ludzie po prostu szaleją

Będziemy się mogli o tym przekonać ponownie w tym roku. Formacja IDLES, po raz kolejny, przyjedzie do naszego kraju. Muzycy zagrają w trakcie tegorocznej odsłony festiwalu Inside Seaside, która odbędzie się w dniach 9-10 listopada w halach AmberExpo w Gdańsku. Wcześniej zespół grał na OFF Festivalu (2017) oraz na Open'erze (2019). 

Z kolei grupy Pearl Jam, która właśnie rozpoczęła europejską trasę koncertową (w jej ramach odbywa się promocja tegorocznego albumu "Dark Matter") , w 2024 roku nie uświadczymy w Polsce.  

Oto 5 najlepszych albumów Pearl Jam: