Sting zdradził, jak długo zamierza występować na scenie. Paul McCartney daje radę!

i

Autor: FRANCOIS NASCIMBENI/AFP/East News Sting o swoich muzycznych planach na przyszłość

Sting zdradził, jak długo zamierza występować na scenie. "Paul McCartney daje radę!"

2023-05-17 14:53

Sting uważany jest za jednego z najważniejszych i najlepiej opłacanych współczesnych artystów solowych, którzy karierę rozpoczynali jeszcze w latach 70. Muzyk wciąż aktywnie koncertuje, nagrywa i wydaje kolejne albumy. Do kiedy jednak artysta zamierza występować na scenie? Czy widzi jakiekolwiek szanse na powrót The Police?

Sting karierę rozpoczął na początku lat 70., popularność zyskał po 1977 roku, jako frontman, wokalista i kompozytor nowofalowego zespołu The Police. Formacja funkcjonowała do 1986 roku, wydając pięć albumów studyjnych. Już rok przed zakończeniem działalności grupy, Sting rozpoczął karierę solową. Artysta funkcjonuje na rynku z dużym powodzeniem do dziś, jego najnowszy, piętnasty album, zatytułowany The Bridge, ukazał się w listopadzie 2021 roku. Obecnie muzyk jest w trakcie trasy koncertowej "My Songs", w ramach której zagra także w Polsce już 20 lipca na krakowskiej TAURON Arenie. 

Depeche Mode - 5 ciekawostek o albumie “Songs Of Faith And Devotion” | Jak dziś rockuje?

Do kiedy zamierza koncertować Sting?

Muzyk udzielił ostatnio wywiadu dla "Music Week", a jednym z elementów rozmowy było omówienie planów artysty na przyszłość. Okazuje się, że mimo prawie 72 lat na karku, Sting jest w bardzo dobrej formie i w żaden sposób nie myśli o muzycznej emeryturze, a tym bardziej o zakończeniu koncertowania. Artysta powołał się na Paula McCartneya, który, choć za chwilę skończy 81 lat, wciąż jest bardzo aktywny na rynku. 

Chcesz pozostać w grze tak długo, jak to możliwe, tak jak w tenisie – tylko jeszcze jedna runda i jeszcze jeden mecz. Jestem otwarty na konkurencję. Chcę stać się lepszy jako autor tekstów. Chcę się poprawiać i chcę się dalej uczyć, i myślę, że to mnie napędza – po prostu myśl, że możesz coś zrobić lepiej. Każdego wieczoru próbuję tchnąć życie w piosenkę, która została napisana 40 lat temu, z tą samą ciekawością, tą samą pasją, tym samym entuzjazmem i to jest mój występ. I jestem bardzo wdzięczny za te piosenki, ponieważ zmieniły moje życie. Są siłą napędową tego, co robię - powiedział Sting.

Czy jest szansa na powrót The Police?

W tym samym wywiadzie artysta poruszył temat ewentualnego powrotu The Police. Sting nie ukrywa, że zjazd, do którego doszło w latach 2007-2008 był jednorazową sytuacją i nie ma co liczyć na powtórkę. Muzyk powiedział, że każdy z byłych członków zespołu zajmuje się obecnie własnymi projektami i zamierza się posuwać na przód, a nie cofać.