Steve Mackey nie żyje. Basista zespołu Pulp miał 56 lat

i

Autor: Screen z YouTube/ Cool Britannia Nie żyje Steve Mackey z zespołu Pulp

Steve Mackey nie żyje. Basista zespołu Pulp miał 56 lat

2023-03-02 16:05

Niezwykle przykra informacja obiegła świat muzyki w czwartek po południu czasu polskiego. Zagraniczne media przekazały informację o śmierci Steve'a Mackey'a - wieloletniego basisty zespołu Pulp. Wieści zostały przekazane za pośrednictwem oficjalnych social mediów grupy. Muzyk miał 56 lat.

W czwartek w godzinach popołudniowych czasu polskiego, w social mediach zespołu Pulp opublikowana została niezwykle przykra informacja. Grupa poinformowała o śmierci swojego długoletniego basisty, Steve'a Mackey'a. Z treści oświadczenia wynika, że basista odszedł dziś rano w swoim domu w północnym Londynie, gdzie mieszkał z rodziną. W chwili śmierci basista miał 56 lat. Do informacji publicznej nie podana została przyczyna śmierci.

Steve Mackey - kariera

Steve Mackey urodził się 10 listopada 1966 roku. Już w czasach szkolnych poznał Richarda Hawley'a, z którym później grał w zespole Pulp. Muzyk dołączył do formacji jako basista w 1988 roku i grał na albumach, które zapewniły zespołowi popularność i uznanie nie tylko na terenie Wielkiej Brytanii, ale także całego świata: Separations, Intro – The Gift Recordings, His 'n' Hers, Different Class, This Is Hardcore i We Love Life. Steve opuścił grupę w 2002 roku, powrócił osiem lat później. Formacja zawiesiła działalność w 2013 roku, ogłosiła jednak swój powrót na sceny w 2022 roku, Mackey nie brał udziału w zjeździe. Przez lata muzyk współpracował jako producent z największymi nazwiskami w branży, m.in. z Kelis, Florence and the Machine, The Long Blondes czy Arcade Fire. 

Muzycy rockowi, którzy odeszli w 2022 roku