Soundtrack z filmu “Szkoła rocka” w końcu dostępny dla wszystkich - jest też bonus!

i

Autor: Paramount/Courtesy Everett Collection/East News Muzyczna niespodzianka dla wielbicieli "Szkoły rocka" z Jackiem Blackiem

rockowe newsy

Soundtrack z filmu “Szkoła rocka” w końcu dostępny dla wszystkich - jest też bonus!

2024-06-10 14:09

"Szkoła rocka" to z pewnością dla wielu i wiele produkcja zupełnie kultowa, idealny przykład na to, kiedy ciężkie brzmienia i kino połączyły się, dając produkcję, która bawi od lat. W ubiegłym roku minęło równo dwadzieścia lat od premiery filmu, co jakiś czas plotkuje się o jego potencjalnej, drugiej części. Tymczasem twórcy przygotowali dla fanów i fanek produkcji inną, ale równie świetną niespodziankę!

Choć Jack Black obecny jest w świecie kina od początku lat 80., to kluczowy moment w karierze aktora nadszedł dopiero w 2003 roku. To wtedy zagrał on główną rolę w filmie Szkoła rocka, w którym wcielił się w rolę niespełnionego rockmana, który w wyniku zbiegu okoliczności obejmuje stanowisko nauczyciela muzyki w szkole podstawowej, zaszczepiając w swoich uczniach miłość i pasję do ciężkich brzmień.

Produkcja osiągnęła bardzo duży sukces na świecie, otworzyła drzwi do kariery Blacka, zapewniła mu także pierwszą w karierze nominację do Złotego Globa w kategorii "Najlepszy aktor pierwszoplanowy - komedia lub musical". Dziś Szkoła rocka cieszy się statusem produkcji kultowej, widzowie wciąż chętnie do niej wracają, licząc na drugą odsłonę, na co całkiem niedawno nadzieję dał sam Black.

ZOBACZ TAKŻE: Jack Black jest gotowy na "Szkołę rocka 2"!

10 aktorów, o których nie wiedzieliście, że są muzykami | To Się Kręci #35

Nareszcie jest!

Szkoła rocka zasłynęła także ze względu na swój soundtrack, który sam w sobie zebrał spore grono wielbicieli i wielbicielek. Niestety, na próżno było szukać ścieżki dźwiękowej filmu na największych platformach streamingowych - aż do teraz!

W ubiegłym roku minęło już dwadzieścia lat od premiery produkcji. To właśnie z tej okazji jej twórcy zdecydowali się w końcu udostępnić dla ogółu słynny soundtrack. Smaczkiem z pewnością będzie fakt, że ten został wydany od razu z utworem bonusowym, czyli In the End of Time, który wykonuje sam Black. Przypominamy, że to właśnie Szkoła rocka jest produkcją, na potrzeby której to Robert Plant wyraził zgodę na wykorzystanie jednego z klasyków Led Zeppelin. Muzyk omówił swoją decyzję w jednym z wywiadów:

Oto utwory, o których wielu nie wie, że są coverami!

Bruce’a nie było, ale będzie MISTYCZNIE i metalowo. CZŁOWIEK Z METALU