Sophie Lloyd w zupełnie mrocznym coverze Enter Sandman Metalliki! W sam raz na Halloween

i

Autor: Screen z Instagrama/sophieguitar_ - fot. Nate Natherson/Graham Finney / Cover Images/Cover Images/East News Amerykańska gitarzystka w coverze Metalliki!

Sophie Lloyd w zupełnie mrocznym coverze "Enter Sandman" Metalliki! W sam raz na Halloween

2023-10-31 10:37

Gitarzyści swoją drogą, ale nie zapominajmy o gitarzystkach! Tych na współczesnym rynku muzyki rockowej nie brakuje i są to nazwiska, które naprawdę warto znać. Sporo mówi się o Nicie Strauss, ale w branży jest jeszcze inne, gorące nazwisko - Sophie Lloyd! Jeśli nie mieliście okazji się z nią zapoznać, to jej najnowszy projekt jest najlepszą ku temu okazją!

Każdy fan rockowych brzmień z pewnością będzie w stanie bardzo szybko wymienić nazwiska kilkunastu gitarzystów, wciąż działających w branży i będących dla niej kluczowymi. A jak wygląda to w przypadku Pań, które zdecydowały się chwycić za wiosło? Doświadczenie podpowiada nam, że z tym jest już nieco gorzej. Sporo osób kojarzyć będzie na pewno Nitę Strauss, działającą na co dzień w zespole Alice'a Coopera, a która całkiem niedawno wydała też solowy album i grała na trasie z Demi Lovato. Nita jest już całkiem znana, prawda? A czy mówi Wam coś nazwisko Sophie Lloyd?

Rockowe piosenki na Halloween

Kim jest Sophie Lloyd?

Sophie Lloyd to pochodząca z Wielkiej Brytanii gitarzystka. Urodziła się w 1995 roku, a muzyka był jej bliska od najmłodszych lat. Ostatecznie Sophie zdecydowała się kształcić w tym kierunku i ukończyła prestiżową uczelnię BIMM w 2018 roku z tytułem First Class Honors BMus w dziedzinie wykonawstwa muzyki popularnej. Jej brzmienie osadzone jest w klasycznym heavu metalu i nawiązuje do muzyki takich legend, jak Iron Maiden, Pantera czy Black Label Society, jednak inspirują ją także punkowe klimaty spod szyldu The Offspring i Misfits oraz legendy bluesa, jak Rory Gallagher i Joe Bonnamassa. Sophie karierę rozpoczynała od umieszczania treści w serwisie YouTube, a jej covery i autorskie propozycje szybko przyciągnęły uwagę odbiorców. Kluczowy dla Lloyd okazał się być rok 2022, kiedy to dołączyła ona do zespołu koncertowego Machine Gun Kelly'ego na trasie, promującej jego pop-punkowo-rockowy album Mainstream Sellout. Obecnie trwa przedsprzedaż najnowszego, solowego projektu Sophie - album Imposter Syndrome ukaże się już 10 listopada!

Klimatyczny cover klasyka Metalliki!

Nim jednak przyjdzie czas na premierę autorskiego materiału, Sophie postanowiła muzycznie uczcić Halloween! Z okazji tego dnia, gitarzystka podzieliła się ze światem wyjątkowym, mrocznym i bardzo klimatycznym coverem klasycznego Enter Sandman Metalliki. Do nowej, w pełni instrumentalnej wersji tego kawałka, Sophie stworzyła także utrzymany w klimacie horroru klip - sprawdź i posłuchaj poniżej!