Cavalera Conspiracy

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

Słynna trylogia Sepultury zostanie domknięta! Bracia Cavalera prezentują nową wersję "From The Past Comes The Storms"

2024-05-29 14:01

Na początku 2023 roku bracia Igor i Max Cavalera ogłosili, że zdecydowali się nagrać na nowo kultowe albumy Sepultury: "Bestial Devastation" i "Morbid Visions". Na tym jednak nie koniec! Równo rok później muzycy ogłosili, że światło dzienne ujrzy nowa wersja innego legendarnego krążka grupy! Słynna trylogia zostanie domknięta!

Po odejściu z Sepultury, odpowiednio w 1996 i 2006 roku, bracia Max i Igor Cavalera, powołali do życia zespół Cavalera Conspiracy, który z dużym powodzeniem działa do dziś. Formacja ma na koncie cztery regularne albumy, z czego najnowszy to Psychosis z 2017 roku. W ubiegłym roku jednak najbardziej rozpoznawalni braci świata metalu zdecydowali się na szczególny krok.

W lipcu 2023 roku światło dzienne ujrzały nagrane na nowo kultowe wydawnictwa Sepultury - EP-ka Bestial Devastation i debiut brazylijskiej legendy, Morbid Visions. Dziś już wiemy, że muzycy nie zamierzali na tym poprzestać i zdecydowali się na krok, który pozwoli im domknąć legendarną trylogię!

Nu metalowe kapele wszech czasów / Eska ROCK

Kolejny krążek Sepultury nagrany na nowo!

Jak przekazali Max i Igor Cavalera, śladem wspomnianych wyżej wydawnictw podąża projekt dla całej kariery Sepultury zupełnie kluczowy. Mowa oczywiście o drugim studyjnym albumie zespołu, czyli Schizophrenia. Był to kolejny krok Sepultury w poszukiwaniu swojego brzmienia, na którym ta zaprezentowała bardziej thrash metalową odsłonę, stał się on dla niej także przełomem na arenie międzynarodowej.

Bracia Cavalera doszli do wniosku, że konieczne jest domknięcie słynnej już trylogii i zapowiedzieli, że nowa wersja krążka ukaże się 21 czerwca tego roku! Projekt zapowiada pierwszy singiel, czyli wersja live numeru Escape To The Void. Smaczkiem tego projektu z pewnością jest niewydany nigdy wcześniej utwór, który domyka tracklistę, czyli Nightmares Of Delirium. Już teraz możemy słuchać kolejnej kompozycji - tym razem Max i Igor Cavalera postawili na nową wersję From The Past Comes The Storms! Sprawdź powstały do niej animowany klip poniżej!

Trylogia Trzeciego Świata jest wreszcie kompletna i zawiera "Schizophrenię", "Bestial Devastation" i "Morbid Visions", czyli wszystkie trzy perełki brazylijskiego undergroundu! Dla mnie "Schizophrenia" to ostateczny death/thrashowy eksperyment! Zainspirowałem się do podboju świata, a to nagranie pokazuje, że moje zaangażowanie jest nieustanne! To coś, co sprawi radość wszystkim pokoleniom! Graj przy maksymalnej głośności! - komentuje Max Cavalera.

Jestem bardzo dumny z napisania tych piosenek, a jeszcze bardziej dumny z naszych ponownych nagrań - dodaje Igor Cavalera.

Cavalera Conspiracy w Polsce!

Przypominamy, że zespół braci Cavalera zagra w tym roku w naszym kraju! Cavalera Conspiracy wystąpi 22 czerwca 2024 w Klubie B90 w Gdańsku, 23 czerwca 2024 w A2 - Centrum Koncertowym we Wrocławiu i 24 czerwca 2024 w poznańskim Klubie Tama.

Spróbuj się w quizie o thrashu:

Co wiesz o thrash metalu? TRUDNY quiz dla najwiekszych fanów i fanek ciężkich brzmień

Pytanie 1 z 10
Który utwór Black Sabbath uznawany jest za kluczowy dla korzeni thrash metalu?