Dyrektor Rock & Roll Hall of Fame aresztowany! Mężczyzna planował sprzedać skradzione rękopisy utworów legendarnego zespołu

i

Autor: AP/Associated Press/East News/0000554/Reporter Dyrektor legendarnej instytucji bohaterem skandalu

Skradziono rękopis "Hotelu California" Eagles - rusza proces w sprawie

2024-02-22 9:30

Craig Inciardi - były dyrektor słynnego Rock & Roll Hall of Fame, wraz z dwoma innymi mężczyznami, już w 2022 roku został aresztowany i oskarżony o próbę sprzedaży odręcznych tekstów piosenek jednego z legendarnych zespołów. Notatki te miały zostać skradzione już w latach 70., a mężczyźni, pomimo wiedzy na ten temat, postanowili wykorzystać je, w celu uzyskania korzyści majątkowych. Ruszył proces w sprawie.

Rock & Roll Hall of Fame to słynne muzeum, honorujące muzyków rockowych oraz innych artystów, którzy wnieśli znaczący wkład w rozwój muzyki i na zawsze zapisali się w jej historii. W ciągu lat jednym z dyrektorów instytucji był Craig Inciardi - mężczyzna dwa lata temu został bohaterem głośnego skandalu.

Muzyka rockowa lat 70-tych - zagranica

O co oskarżony jest mężczyzna?

Mężczyzna, wraz z Glennem Horowitzem i Edwarden Kosinskim, został oskarżony o próbę sprzedaży odręcznych tekstów piosenek legendarnego zespołu Eagles. Notatki, wśród których znalazł się m.in. oryginalny, odręczny tekst utworu Hotel California, zostały skradzione jeszcze w latach 70. przez autora, wynajętego do napisania biografii zespołu i od tamtej pory uchodziły za zaginione. W 2005 roku Horowitz miał wejść w ich posiadanie, a następnie miał zwerbować pozostałych mężczyzn i namówić ich do sprzedania dokumentów różnym domom aukcyjnym. O tym dowiedział się Don Henley, który zgłosił sprawę na policji i zażądał zwrotu skradzionych rękopisów.

Inciardi, Horowitz i Kosinski już w 2022 roku zostali aresztowani i oskarżeni o spisek, za co grozi im kara do czterech lat pozbawienia wolności oraz o posiadanie skradzionego mienia i utrudnianie śledztwa. W środę 21 lutego b.r. ruszył proces, a pierwszym przesłuchanym, był wieloletni menedżer Eagles, Irving Azoff, mówi się, że zeznawać będzie także Don Henley. Mężczyźni nie przyznają się do winy, proces potrwa około tygodnia.

Sprawdź w galerii poniżej kompozycje ze zwrotem "Rock and Roll" w tytule!