Skin (Skunk Anansie) z wyjątkowym wyróżnieniem! Otrzymała je od od samego Króla

i

Autor: LiveMedia/Sipa USA/East News Skin odznaczona przez Króla Wielkiej Brytanii

Skin (Skunk Anansie) z wyjątkowym wyróżnieniem! Otrzymała je od od samego Króla

2023-02-14 10:20

Cały świat metalu domaga się, by Król Wielkiej Brytanii, Karol III, odznaczył prawdziwego "Księcia Ciemności", Ozzy'ego Osbourne'a, przez przyznanie mu tytułu szlacheckiego. Rodzina Królewska uznała jednak, że zupełnie kto inny zasługuje na królewskie wyróżnienie - mowa o Skin z zespołu Skunk Anansie!

Skin, czyli tak naprawdę Deborah Ann Dyer, urodziła się  3 sierpnia 1967 roku w Brixton w Londynie w rodzinie Jamajczyków. Miłość do muzyki zaszczepił w niej dziadek, który prowadził własny klub. To właśnie dzięki niemu Deborah odkryła twórczość Boba Marleya, która zainspirowała ją do własnego rozwoju w tym kierunku - mała Deborah marzyła o zostaniu pianistką. W 1994 roku została członkinią zespołu Skunk Anansie, z którym w latach 90. wydała trzy płyty - Paranoid & Sunburnt, Stoosh Post Orgasmic Chill. Grupa szybko zaczęła być wskazywana jako kluczowa dla ruchu, określanego mianem 'Britrock'. W 2001 roku formacja rozpadła się, a Skin zajęła się karierą solową, w ramach której wydała dwa albumy. W 2009 roku Skunk Anansie ponownie zjednoczyli się, wydali kolejne trzy wydawnictwa i wciąż koncertują na całym świecie.

Skin odznaczona przez Króla Wielkiej Brytanii

Skin uchodzi za jedną z najważniejszych kobiet we współczesnym roku. Wagę jej twórczości dla historii muzyki dostrzegła jeszcze Królowa Elżbieta! W 2021 roku, z okazji urodzin nieżyjącej już władczyni, opublikowana została lista odznaczonych, na której znalazła się także Skin za swoje zasługi dla muzyki! Artystce przyznany został Order Imperium Brytyjskiego klasy IV, co oznacza, że od teraz wokalistka posługuje się klasą Oficera! Skin odebrała wyróżnienie we wtorek 7 lutego z rąk obecnego władcy, Karola III. 

Najlepsze wokalistki rockowe - zagranica