Ozzy Osbourne zostanie lordem? Brytyjski rząd odpowiedział na petycję fanów

i

Autor: AP/Associated Press/East News Ozzy Osbourne otrzyma tytuł lorda?

Ozzy Osbourne zostanie lordem? Brytyjski rząd odpowiedział na petycję fanów

2023-01-23 10:35

O tym, że Ozzy'emu Osbourne'owi należy się tytuł lorda, fani artysty są przekonani od lat. Jakiś czas temu głośno było na temat petycji, jaki grupa wielbicieli wystosowała do brytyjskiemu rządu, by ten w końcu wyróżnił muzyka. Okazuje się, że władze wcale nie są obojętne na głosy fanów, o czym świadczy reakcja na całą akcję.

Ozzy Osbourne urodził się w w hrabstwie Warwickshire, jednak dzieciństwo i młodość spędził w Birmingham. To właśnie tam rozpoczął swoją przygodę z muzyką i zaczął działać w zespole Black Sabbath. Grupa bardzo szybko zwróciła na siebie uwagę krytyków i odbiorców, prezentując inną stylistykę muzyczną, dziś określaną jako heavy metal. Zespół uważany jest za pioniera tego gatunku, a kluczowe dla jego rozwoju i popularności uznaje się takie albumy jak Black Sabbath, Paranoid, Master of Reality Vol. 4. Nie da się ukryć, że członkowie formacji mają ogromny udział w ważnym rozdziale historii muzyki, a swoją twórczością na zawsze zapisali się w popkulturze. Ich działalność miała także bardzo duży i dobry wpływ na rozpopularyzowanie kultury angielskiej na świecie. W latach 70. Ozzy rozpoczął także, obfitującą w sukcesy, karierę solową, czym zyskał sobie tytuł prawdziwego "Księcia Ciemności", jednej z najbardziej wpływowych osób w heavy metalu.

Ozzy Osbourne otrzyma tytuł szlachecki?

Nic więc dziwnego, że wierni fani "Księcia Ciemności" są zdania, że powinien on zostać wyróżniony przez władze brytyjskie najwyższym honorem, czyli tytułem szlacheckim. W sieci już jakiś czas temu pojawiła się oficjalna petycja, skierowana do brytyjskiego Ministerstwa Mediów, Kultury i Sportu, która zbiera głosy poparcia dla całego pomysłu. Jej twórcy są zdania, że Ozzy ma na koncie tak wielkie sukcesy, połączone z utrzymywaniem szacunku do swojego rodzinnego Birmingham, że należy mu się otrzymanie prestiżowego tytułu "Sir". 

Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - zagranica

Brytyjski rząd odpowiedział na petycję

Co ciekawe, twórcy petycji otrzymali odpowiedź od brytyjskiego Ministerstwa Mediów, Kultury i Sportu! Władze wystosowały oficjalny list, w którym zaznaczyły, że Osbourne nadal brany jest pod uwagę pod względem przyznawania tytułów szlacheckich, istnieje jednak na tym polu bardzo duża konkurencja. Ministerstwo napisało, że zdaje sobie sprawę z tego, jak duży wkład w kulturę angielską wniósł Ozzy, nie jest jednak możliwe, by każdy otrzymał tak prestiżowy tytuł. Przedstawiciele zaznaczyli jednak równocześnie, że sprawa cały czas jest w toku, a kandydatura artysty jest nadal rozpatrywana, nie mogą jednak dać gwarancji co do tego, iż cały proces zakończy się sukcesem. Petycja dostępna jest pod linkiem, na chwilę obecną podpisało ją już ponad 34 tysiące osób. 

Sonda
Czy Ozzy Osbourne powinien otrzymać tytuł szlachecki?