Brian May otrzymał tytuł szlachecki! Muzyk odebrał odznaczenie z rąk Króla Karola III!

i

Autor: Screen z Instagrama/brianmayforreal Brian May wyróżniony przez Króla Wielkiej Brytanii!

Brian May otrzymał tytuł szlachecki! Muzyk odebrał odznaczenie z rąk Króla Karola III!

2023-03-14 14:54

Brian May to prawdziwa legenda muzyki. Współzałożyciel grupy Queen, uznawany za jednego z najważniejszych i najlepszych gitarzystów na świecie, a także doktor astrofizyki, otrzymał właśnie bardzo prestiżowe wyróżnienie. Król Wielkiej Brytanii, Karol III, zdecydował o nadaniu artyście tytułu szlacheckiego! 14 marca odbyła się wyjątkowa uroczystość!

Brian May to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych muzyków na świecie. Karierę rozpoczął on na dobre pod koniec lat 60., jednak muzyka, a szczególnie gra na gitarze, towarzyszyła mu już od lat szkolnych. W 1968 roku założył on grupę Smile, która już w 1970 roku przekształciła się w Queen. Zespół ten w składzie Brian May, Freddie Mercury, Roger Taylor i John Deacon, funkcjonował do 1991 roku i zdążył zyskać miano jednego z najważniejszych w historii muzyki, bez którego cała kultura popularna wyglądałaby zupełnie inaczej. May zaś uznawany jest za jednego z najważniejszych gitarzystów w historii muzyki. Artysta miał jednak także czas na poświęcenie się nauce - w 2007 roku uzyskał stopień doktora astrofizyki, w latach 2008-2013 pełnił funkcję rektora Uniwersytetu Johna Mooresa w Liverpoolu, May był także współpracownikiem zespołu naukowego NASA. 

Brian May otrzymał tytuł szlachecki!

Muzyk właśnie otrzymał niezwykle prestiżowe wyróżnienie, które w najlepszy sposób podkreśla jego wkład w światową kulturę i naukę. Na sam koniec roku, dokładnie 30 grudnia, Król Wielkiej Brytanii, Karol III, opublikował noworoczną listę wyróżnień i znalazł się na niej właśnie Brian May! Muzykowi i naukowcowi została przyznana odznaka Rycerza Kawalera, jedno z najważniejszych odznaczeń w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że uzyskał on tytuł szlachecki! Doceniono nie tylko wkład artysty w promocję brytyjskiej kultury poprzez muzykę, ale też jego działalność charytatywną. Brian nie ukrywa, że jest niezwykle wdzięczny za to wyróżnienie, a on sam odbiera je jako wyzwanie, by jeszcze lepiej propagować wartości, za które go nagrodzono. 

Cała uroczystość, na której odbyło się pasowanie, miała miejsce we wtorek 14 marca, a Brian podzielił się z fanami wyjątkową fotografią. Więcej zdjęć z uroczystości jest dostępnych pod linkiem.

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock