Brian May wyda niepublikowany dotąd utwór, nagrany z Eddiem Van Halenem! Kiedy premiera?

i

Autor: Materiały prasowe/PG / Splash News/EAST NEWS Brian May opublikuje utwór, na którym gościnnie wystąpił gitarzysta Van Halen

Brian May wyda niepublikowany dotąd utwór, nagrany z Eddiem Van Halenem! Kiedy premiera?

2022-11-24 11:00

Brian May udzielił ostatnio wywiadu magazynowi "Variety", w którym zdradził wiele szczegółów na temat swoich planów na przyszłość. Funkcjonowanie formacji Queen + Adam Lambert to jedno, ale muzyk ma kilka pomysłów na to, co robić ze swoją karierą solową. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo światło dzienne ujrzy niepublikowany dotąd efekt współpracy dwóch genialnych gitarzystów - Briana i Eddiego Van Halena!

Brian May udzielił niedawno wywiadu magazynowi "Variety". Gitarzysta opowiedział nieco więcej o planach na przyszłość formacji Queen + Adam Lambert - okazuje się, że muzycy są w trakcie rozmów na temat potencjalnej trasy koncertowej, która miałaby odbyć się w przyszłym roku, najpewniej na terenie Stanów Zjednoczonych. May rozwiał także wątpliwości na temat tego, czy jest szansa na to, że on i Roger Taylor nagrają z Adamem Lambertem własną muzykę. Artysta powiedział, że niczego nie jest w stanie wykluczyć, jednak aktualnie koncertowanie zbyt mocno pochłania wszystkich zainteresowanych, by dodać do tego jeszcze pracę w studio. Nie oznacza to jednak, że w najbliższym czasie nie usłyszymy żadnej nowej muzyki, do powstania której rękę przyłożył May.

Brian May wyda niepublikowany dotąd utwór z Eddiem Van Halenem!

W tym samym wywiadzie gitarzysta ogłosił, że ma także pewne plany, dotyczące jego kariery solowej. W przyszłym roku minie dokładnie 30 lat od premiery EP-ki Star Fleet Project, wydanej jako efekt działania formacji Brian May + Friends. W jej nagraniach uczestniczyli także Eddie Van Halen, perkusista Alan Gratzer, basista Phil Chen oraz klawiszowiec Fred Mandel.  Na minialbum złożyły się w sumie trzy utwory, a czas pracy nad nimi May wspomina jako okres pełen ogromnej radości. W wywiadzie dla "Variety" gitarzysta zdradził, że zamierza wydać rozszerzoną wersję wydawnictwa w przyszłym roku i znajdą się na niej niewydane wcześniej utwory, w których słychać grę nieżyjących Eddiego Van Halena i Phila Chena! 

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

Kiedy wydawnictwo Briana Maya ujrzy światło dzienne?

Wiadomo, że projekt ujrzy światło dzienne pod nazwą Star Fleet Project: No. 3 in the Brian May Gold Series i ukaże się najpewniej w połowie 2023 roku. May potwierdził, że na edycji specjalnej minialbumu znajdzie się tytułowy singiel z wydawnictwa, który pierwotnie został odrzucony ze względu na nieodpowiedni miks. Teraz kompozycja ta została zmiksowana na nowo, dzięki czemu solo Van Halena będzie jeszcze lepiej słyszalne.

Teraz dźwięk Eddiego Van Halena jest jeszcze bardziej niesamowity. Usłyszycie to, jak rozwijała się solówka Eddiego, którą zawsze uważałem za jedną z najwspanialszych rzeczy, jakie zrobił – prawdziwy nieśmiertelny klasyczny numer Eda Van Halena. I damy ci wszystko, każde ujęcie każdej piosenki – rzeczy, które poszły nie tak, śmiech, nowe rzeczy do zrobienia, które odnaleźliśmy - mówi Brian May.