Skandal wokół Kida Rocka! Muzyk wymierzył dziennikarzowi broń w twarz?!

i

Autor: Ron Wolfson/Everett Collection/East News Kid Rock groził dziennikarzowi "Rolling Stone"?

ze świata rocka

Skandal wokół Kida Rocka! Muzyk wymierzył dziennikarzowi broń w twarz?!

2024-05-21 10:22

Zdaje się, że wielu i wiele już dawno zapomniało, że Kid Rock pojawił się w przestrzeni publicznej, bądź co bądź, jako muzyk. Dziś o Rocku jest głośno głównie ze względu na kolejne głośne, często obrażające kogoś, wypowiedzi, czy różne skandale. Nie inaczej sytuacja wygląda teraz, co szczegółowo opisał magazyn "Rolling Stone".

Kid Rock rozpoczynał karierę muzyczną jako hip-hopowiec w zespole Beast Crew, a kolejno, wraz z wydaniem krążka Grits Sandwiches for Breakfast, rozpoczął karierę solową i stał się jedną z głównych gwiazd rapu na terenie Detroit. Przełom w drodze do sławy Rocka nastąpił w 1998 roku za sprawą krążka Devil Without a Cause, z którego pochodzi przebój Cowboy, w którym połączono brzmienie country i rapu. Już na początku lat 2000. Kid Rock zaczął odchodzić od brzmienia hip-hopowego i zaczął coraz bardziej "romansować" ze światem rocka, czego wyrazem jest już płyta Cocky, a czego apogeum nastąpiło na wydanym w 2007 roku wydawnictwie Rock n Roll Jesus, na którym znalazł się hit All Summer Long.

Choć Kid Rock wciąż wydaje nowe płyty - najnowsza to Bad Reputation z 2022 roku, to o samym wykonawcy jest głośno raczej ze względu na jego kolejne skandaliczne zachowania i wypowiedzi, dziś szczególnie mocno nacechowane politycznie. Póki co wiele Rockowi uchodziło na sucho, być może inaczej będzie w przypadku jednego z ostatnich zdarzeń z udziałem wokalisty...

Albumy gwiazd popu, na których zagrali gwiazdorzy rocka

Kid Rock i spotkanie z dziennikarzem

Na stronie magazynu "Rolling Stone" dopiero co ukazał się artykuł, autorstwa Davida Pesiesra. Dziennikarz opisuje w nim, że odwiedził Rocka na jego ranczu w Nashville, by przeprowadzić wywiad, ten jednak znacznie się przeciągał, trwał wiele godzin i był tak naprawdę tyradą na temat wojen kulturowych i hymnem pochwalnym dla Donalda Trumpa, a zabrakło w nim wypowiedzi na temat muzyki. Rozmowa oczywiście nie odbywała się na "sucho", a sam muzyk nie odmawiał sobie kolejnych szklanek napojów wysokoprocentowych, z biegiem czasu stając się coraz bardziej nietrzeźwy.

Jak opisuje Pesiersr, w pewnym momencie Rock wyciągnął broń, którą zaczął mu wymachiwać przed twarzą i krzycząc, że ma wszędzie pełno pistoletów, by bronić się przed "wrogami". W trakcie wywiadu wykonawca miał wielokrotnie używać słowa "nigger", opisując proces rzekomego wyzwalania czarnoskórych niewolników przez przedstawicieli Partii Republikańskiej. Na chwilę obecną Kid Rock nie odniósł się do treści, zwartych w artykule.

Oto nasz wybór najważniejszych rockowych płyt zagranicznych z lat 2000.