Shawn Crahan zapewnia, że powstanie film biograficzny o Slipknot! Są jednak pewne warunki

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Jonathan Weiner Będzie film biograficzny o Slipknot!

Shawn Crahan zapewnia, że powstanie film biograficzny o Slipknot! Są jednak pewne warunki

2022-11-14 16:02

Nie da się ukryć, że na to czeka wielu fanów zespołu Slipknot - na film biograficzny o karierze grupy oczywiście! Kto nie chciałby zobaczyć na ekranie historii powstawania takich krążków jak debiut grupy, czy kultowe "Iowa"? Shawn "Clown" Crahan zapewnia, że taka produkcja powstanie, formacja ma jednak pewne warunki.

Shawn "Clown" Crahan udzielił ostatnio wywiadu magazynowi "NME" w którym zdradził, że zespół pracuje obecnie nad licznymi projektami. Perkusista opowiedział o debiutującym na terenie Australii Knotfeście, powiedział także nieco więcej o wypełnieniu kontraktu z wytwórnią Roadrunner Records. Crahan wskazał, że jest zdania, że w przyszłości Slipknot powinien iść w nieco innym kierunku i skupić się na wydawaniu pojedynczych singli w krótkim odstępie czasu, zamiast pracować przez kilka lat nad nową płytą. Muzyk uważa, że takie właśnie warunki dyktuje obecny rynek, w którym prym wiodą platformy streamingowe, a muzycy powinni się temu poddać.

Shawn Crahan zapewnia, że powstanie film biograficzny o Slipknot! Są jednak pewne warunki

To jednak nie wszystkie projekty, jakie ma w przyszłości zespół. Okazuje się, że muzycy angażują się w liczne działania o charakterze wizualnym, a zajmuje się tym osobiście Crahan, który od lat zaangażowany jest w przemysł filmowy. Warto pamiętać o tym, że perkusista ma na koncie siedemnaście teledysków, trzy filmy dokumentalne i film narracyjny. W związku z tym Crahan został zapytany o to, czy jest szansa na powstanie filmu biograficznego o zespole. "Clown" odpowiedział twierdząco, przyznał jednak, że nie jest fanem produkcji pokroju Bohemian Rhapsody i chce, żeby ich film, a raczej miniserial, bo taka forma bardziej mu odpowiada, powstał niezależnie od dużych hollywoodzkich wytwórni i na ich zasadach. Muzyk nie ukrywa, że być może to on przejmie stery w tej kwestii. 

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Nie tak dawno temu byłem bardzo sfrustrowany tego rodzaju pomysłem, ponieważ duży biznes naciskał na nas w sprawie czegoś takiego. Nie tak dawno temu ludzie chcieli zrobić z nas bohaterów akcji, a nawet nie dotarli do etapu prototypu, ponieważ chcieli zakpić z nas i pokazać jako wspaniałych, fantastycznych i w ogóle superbohaterów. Moja filozofia zawsze brzmiała: „Nie sądzisz, że prawdziwy Slipknot jest straszniejszy niż cokolwiek udawanego, w co możesz mnie przerobić? Fakt, że jestem człowiekiem i że wywołujemy w ludziach taki strach?"

Nie jestem pisarzem. Mogę ci tylko opowiedzieć historie. Ale gdybym usiadł z kilkoma naprawdę kreatywnymi scenarzystami, byłbym w stanie opowiedzieć im o wszystkich tych pomysłach i moglibyśmy wymyślić coś, co sprawiłoby, że ludzie powiedzieliby: „Tak, damy ci pieniądze na zrobienie tego” - mówił Crahan w wywiadzie.

Nie zrobię "Bohemian Rhapsody", człowieku. Jest wielu kolesi w historii Slipknot, którzy muszą być reprezentowani jednakowo – żaden nie jest lepszy od drugiego i nie można wyjaśnić zespołu bez wskazania ich wszystkich. Jest też nasza pierwsza menedżerka, która zmarła – ta historia musiałaby tam być – a potem jest zbieranina ekipy, około tuzina innych sku******ów… To duża historia, człowieku! To niesamowite. Więc zrobimy to, ale zrobimy to po swojemu - dodał "Clown".