Shawn Crahan o tym, na czym Slipknot powinien się skupić w przyszłości

i

Autor: Photoshot/REPORTER/East News Jaką przyszłość dla Slipknota widzi Shawn Crahan?

Shawn Crahan o tym, na czym Slipknot powinien się skupić w przyszłości

2022-11-09 14:48

Za chwilę miną dwa miesiące od premiery najnowszego albumu grupy Slipknot. Krążek "The End, So Far" już wskazywany jest jako jeden z najlepszych albumów metalowych tego roku i wielu wróży mu nagrodę Grammy. Kiedy możemy liczyć na nowe wydawnictwo od formacji? Ostatnio w tym temacie wypowiedział się Shawn Crahan, a jego słowa są dość... zastanawiajace.

30 września bieżącego roku swoją premierę miał najnowszy album studyjny grupy Slipknot. Nstępca wydanego w 2019 roku We Are Not Your Kind został zatytułowany The End, So Far i został bardzo dobrze przyjęty przez opinię publiczną. Krytycy zwrócili szczególną uwagę na pójście w zupełnie nowym kierunku muzycznym, przy równoczesnym zachowaniu charakterystycznej dla grupy ciężkości. Krążek osiągnął także duży sukces komercyjny, docierając do drugiego miejsca na amerykańskim Billboardzie i pierwszego w Wielkiej Brytanii. Na chwilę obecną wydawnictwo promują trzy single - The Chapeltown Rag, The Dying Song (Time to Sing) Yen.

Shawn Crahan mówi o przyszłości Slipknota

Shawn "Clown" Crahan jest współzałożycielem i drugim perkusistą zespołu. Obecnie jest on najdłużej działającym członkiem grupy, będąc w jej składzie od czasu powstania, czyli od 1995 roku. Poza działalnością muzyczną interesuje się on przemysłem filmowym - to właśnie Crahan wyreżyserował teledyski do dwóch ostatnich singli formacji. Muzyk ma bardzo duży wpływ na kolejne kroki w twórczości Slipknota, nic więc dziwnego, że został zapytany o to, czego możemy się spodziewać w przyszłości ze strony zespołu. Okazuje się, że muzyk jest zdania, że ten powinien postawić na... wydawanie wielu pojedynczych singli, zamiast skupić się na nagrywaniu nowej płyty. W rozmowie z magazynem "NME" perkusista powiedział, że wraz z końcem marca przyszłego roku grupa przestanie być zależna od wytwórni Roadrunner Record, a więc będzie mogła swobodnie zrealizować swój pomysł, który planowała już od jakiegoś czasu.

Zawsze myślałem: 'Jak by to było, gdyby Slipknot był na tyle wielki, że nie ograniczałby się do albumów?' Powiedzmy, że Clown chciałby Cię przekonać: „Hej, zamiast czekać dwa lata na 12 piosenek, będę ci dawał co miesiąc jedną piosenkę”- powiedział Crahan w wywiadzie.

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Nadchodzi kres regularnych płyt?

Crahan jest zdania, że w przyszłości rynek muzyczny odejdzie od wydawania długogrających wydawnictw na rzecz pojedynczych singli, które będą tak samo dobrze opracowane i przygotowane, jak albumy, a będą dużo tańsze i będzie je można wydawać częściej. Muzyk zdaje sobie sprawę z tego, że do tego doprowadzają platformy streamingowe, wierzy jednak, że jest to jeden ze sposobów na wyrażenie artystycznej ekspresji. 

Sonda
Czy przemyślenia Shawna Crahana są słuszne?