„Sex Pistols: The Original Recordings”, czyli 20 klasycznych kawałków brytyjskiej kapeli zebrane na jednej płycie

i

Autor: Materiały prasowe

„Sex Pistols: The Original Recordings”, czyli 20 klasycznych kawałków brytyjskiej kapeli zebrane na jednej płycie

2022-06-01 15:33

Po raz pierwszy od ponad 20 lat zebrano razem 20 nagrań Sex Pistols z lat 1976-1978, aby opowiedzieć historię jednego z najbardziej wpływowych i niezwykłych zespołów na świecie. Sex Pistols wkroczyli na brytyjską scenę niczym tajfun, zapoczątkowując to, co później stało się znane jako punk. Wydawnictwo „Sex Pistols: The Original Recordings” jest już dostępne w sprzedaży.

W 1977 roku nagrali jeden doskonały, 40-minutowy album Never Mind The Bollocks, którego każdy element, muzyczny czy graficzny, wpłynął na świat, w którym dzisiaj żyjemy. Płyta jest często wymieniana jako jeden z najbardziej wpływowych albumów wszechczasów, a muzycy od Joy Division / New Order po Kurta Cobaina, Noela Gallaghera, Green Day i YUNGBLUD, podają ją jako kluczową inspirację. I nie chodzi tylko o muzykę. Punk inspirował także świat mody, sztuki czy designu.

To najlepsza Chemia jaka była kiedykolwiek!” - Łukasz Drapała w Esce ROCK!

„Sex Pistols: The Original Recordings”, czyli 20 klasycznych kawałków brytyjskiej kapeli na jednej płycie

Kolekcja Sex Pistols: The Original Recordings zawiera kluczowe single Anarchy In The UK, God Save The Queen, Pretty Vacant i Holidays In The Sun, najważniejsze utwory z Never Mind The Bollocks, oraz covery z soundtracku The Great Rock & Roll Swindle i najistotniejsze single ze stron B.

Zobacz także: Gdyby nie Sex Pistols nie byłoby Guns N' Roses i Nirvany? Zaskakujące słowa Duffa McKagana