Duff McKagan

i

Autor: AP/East News

Gdyby nie Sex Pistols nie byłoby Guns N' Roses i Nirvany? Zaskakujące słowa Duffa McKagana

2022-05-31 11:03

Sex Pistols i Ramones mieli ogromny wpływ na wiele legendarnych kapel, które powstawały w późniejszych latach. Potwierdza to m.in. basista Guns N' Roses. Duff McKagan twierdzi, że gdyby nie te kapele, to nie byłoby Metalliki, Foo Fighters, a nawet Nirvany.

Sex Pistols to zespół, który zapisał się w historii muzyki jako jeden z najbardziej kontrowersyjnych. Specyficzny wygląd, anarchia i bunt to były znaki rozpoznawcze Johnego Rottena i jego drużyny. Sex Pistols to legenda, prekursorzy punk-rocka na skalę światową. Historia kapeli to idealny scenariusz na film, a nawet serial. Kilka obrazków już właściwie powstało, a jednym z najnowszych jest "Pistol" stworzony na podstawie książki Steve'a Jonesa "Lonely Boy". Na premierze odcinkowej produkcji pojawił się m.in. basista Guns N' Roses, który powiedział kilka słów na temat punkowego zespołu i jego wpływu na późniejsze kapele.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie tylko Bruce Dickinson. Oni również mają licencje pilota!

Co tam w środku gra - Motörhead - No Sleep 'Till Hammersmith

Duff McKagan wspomina, jak waznym zespołem dla muzyki był Sex Pistols

Duff McKagan, podczas premiery serialu "Pistol", udzielił wywiadu dla magazynu "Stage Right Secrets". Podkreślił w kilku słowach wielki sukces Pistolsów, przypomniał jak wyglądały narodziny sceny punkowej i jaki wpływ miała kapela na Gunsów, Metallikę, Nine Inch Nails i Nirvanę.

"Scena punkowa kiedyś i to, co udało się w ogóle stworzyć Pistolsom, było naprawdę wyjątkowe. Bez nich nie byłoby Guns N’ Roses, Metalliki, Nine Inch Nails, Nirvany... Foo Fighters. Byłem przy narodzinach sceny punkowej. W tamtym czasie chodziło o bycie indywidualistą, odmieńcem, outsiderem. To była scena dla ciebie. Gdzieś tam na mieście odbywał się mały koncert, na który mogli przyjść ludzie w każdym wieku. Potem zaczęły pojawiać się międzynarodowe zespoły - The Clash, 999, The Jam, The Specials, The Police. A potem zespoły z USA. Oczywiście było jeszcze Ramones. Wszyscy widzieli Ramonesów. Nie da się mówić o Sex Pistols bez wspominania o Ramonesach. To były pierwsze dwa zespoły. Od nich wszystko się zaczęło." - powiedział McKagan

Sonda
"God Save The Queen" - co sądzisz o utworze Sex Pistols?

PISTOL - o czym jest serial? Kto wcielił się w członków Sex Pistols?

Mini serial opowiada krótką, ale intensywną historię zespołu Sex Pistols. Fabuła opiera się na autobiograficznej książce byłego gitarzysty grupy, Steve’a Jonesa, zatytułowanej "Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol". Właśnie z jego perspektywy są przedstawione wydarzenia w serialu. W główne role wcielą się Steve Jones (Toby Wallace) Jacob Slater (Paul Cook), Louis Partridge (Sid Vicious) i Anson Boon (Johnny Rotten). Ważną postacią dla fabuły jest także menadżer zespołu, Malcolm McLaren. W jego rolę wciela się Thomas Brodie-Sangster, którego widzowie mogą kojarzyć z roli w serialu "Gambit Królowej".