Seth Binzer nie żyje. Wokalista zespołu Crazy Town miał 49 lat

i

Autor: Screen z YouTube/Crazy Town Nie żyje wokalista Crazy Town

żegnamy

Seth Binzer (Shifty Shellshock) nie żyje. Wokalista zespołu Crazy Town miał 49 lat

2024-06-25 12:57

Przykre wieści docierają do nas zza oceanu. W wieku 49 lat zmarł Seth Binzer, najbardziej znany jako wokalista zespołu Crazy Town, któremu udało się wylansować przebój numer jeden, "Butterfly". Już w ubiegłym roku media rozpisywały się o problemach zdrowotnych i z prawem muzyka. Seth Binzer, znany także jako Shifty Shellshock, zmarł w swoim domu.

Wieści przekazał, powołując się na raport koronera, amerykański bloger i dziennikarz, zajmujący się show biznesem, Perez Hilton. Jak poinformował on, wokalista Crazy Town zmarł w niedzielę 24 czerwca w swoim domu, gdzie odnaleziono jego ciało. Seth Binzer, znany także jako Shifty Shellshock, miał 49 lat, przyczyna śmierci na chwilę obecną nie jest znana. Amerykański "Newsweek" zwrócił się z prośbą o komentarz do koronera i rodziny zmarłego, jednak do chwili publikacji artykułu takowe nie zostały opublikowane.

Artystki i artyści rockowi, którzy odeszli w ciągu ostatniego roku

O Crazy Town

Zespół Crazy Town wzniósł się na szczyty popularności na początku lat 2000. Wszystko to za sprawą numeru Butterfly, który został wydany jako trzeci singiel z albumu The Gift of Game. Kawałek oparty został na samplu z utworu Pretty Little Ditty z płyty Mother's Milk Red Hot Chili Peppers i osiągnął ogromną popularność. Kompozycja dotarła na szczyt listy Billboard Hot 100 i spędziła na tej pozycji kolejne dwa tygodnie. W kolejnych latach zespół nie osiągnął już tak dużego sukcesu krytycznego i komercyjnego, co doprowadziło do jego rozpadu. Na dzień dzisiejszy grupa wciąż funkcjonuje, jednak dużo więcej, niż o muzyce, mówi się o skandalach wokół niej. W ubiegłym roku głośno było m.in. o bójce między Bobbym Reevesem, a właśnie Sethem, a następnie o aresztowaniu wokalisty, który prowadził auto pod wpływem alkoholu.

Oto nasz wybór najważniejszych zagranicznych płyt z lat 2000.