Serj Tankian nagrał ścieżkę dźwiękową! Wszystko na potrzeby nowego serialu o II Wojnie Światowej

i

Autor: VANDERLEI ALMEIDA/AFP/EAST NEWS Muzyk System of a Down nagrał muzykę na potrzeby serialu Netflixa

rockowe newsy

Serj Tankian nagrał ścieżkę dźwiękową! Wszystko na potrzeby nowego serialu o nazizmie

2024-06-03 12:26

Serj Tankian całkiem niedawno wydał nowy singiel, wyczekiwaną przez wielbicieli autobiografię i powoli szykuje się do zaprezentowania światu nowego minialbumu. Okazuje się, że gdzieś w tak zwanym międzyczasie artysta znalazł chwilę, aby nagrać muzykę na potrzeby bardzo szczególnego serialu Netflixa!

W połowie maja Serj Tankian zaprezentował światu (póki co głównie jego anglojęzycznej części) swoją autobiografię. Wydanie Down with the System otworzyło jednak przed artystą pełne twórcze pole, gdyż w trakcie pisania książki zaczął on przeglądać również swoje muzyczne archiwa. Tankian uznał, że kilka znalezionych kompozycji zasługuje na to, by ujrzeć światło dzienne i zapowiedział, że już we wrześniu ukaże się jego nowy minialbum, zatytułowany Foundations, na który złoży się pięć utworów, a do każdego z nich powstał teledysk.

Na pierwszy singiel, promujący EP-kę wybrany został kawałek A.F. Day, który powstał na bardzo wczesnym etapie działalności System of a Down z zamysłem nagrania i wydania go przez zespół. Tak się jednak nie stało, a numer trafił na półkę - aż do teraz. Kawałek ukazał się prawie miesiąc temu i spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem fanów.

System of a Down - 5 ciekawostek o debiutanckiej płycie zespołu | Jak dziś rockuje?

Serj Tankian stworzył muzykę do nowego serialu historycznego Netflixa!

Książka, nowa muzyka - dla Serja to widocznie za mało! Okazuje się, że muzyk w ostatnich miesiącach skorzystał z propozycji platformy Netflix i połączył siły z Vincentem Pedullą, by skomponować ścieżkę dźwiękową do nowego, oryginalnego serialu historycznego Netflixa. Mowa o projekcie Hitler i naziści: sąd nad złem, który w Polsce trafi na platformę już w środę 5 czerwca i na który złoży się sześć około godzinnych odcinków. Jest to, jak pisze sam dystrybutor: "Dokument o dojściu Adolfa Hitlera i nazistów do władzy, ich rządach i rozliczeniu — od czasów przed II wojną światową, przez Holokaust, aż po procesy norymberskie".

Serj poinformował o tym fakcie za pośrednictwem swoich social mediów, nie kryjąc, że zaproszenie było dla niego prawdziwym zaszczytem. Napisał on, że muzyka, którą niedługo usłyszy świat oparta została na ważnych kompozycjach żydowskich i pieśniach ludowych, a niektóre z nich powstały w gettach i obozach koncentracyjnych. Posłuchaj fragmentu jednego z utworów poniżej:

To był naprawdę zaszczyt, gdy mój dobry przyjaciel Joe Berlinger poprosił mnie o pracę nad ścieżką dźwiękową do nadchodzącego serialu Netflixa "Hitler i naziści: sąd nad złem". Współkompozytor Vincent Pedulla i ja zostaliśmy poproszeni przez Joe o stworzenie muzyki opartej na istotnych kulturowo kompozycjach żydowskich i pieśniach ludowych, a niektóre z nich powstały w gettach i obozach podczas Holokaustu. To, co teraz słyszycie, to jedna z tych przearanżowanych kompozycji. To był bardzo znaczący projekt, w którym mogłem wziąć udział i nie mogę się doczekać premiery serialu 5 czerwca - napisał Tankian.

Oto nasz wybór 5 najlepszych solowych kompozycji muzyka: