Sebastian Riedel o wykonaniu Wehikułu czasu przez Metallikę. Coś pięknego

i

Autor: Wikimedia Commons, YouTube/screen

z historii rocka

Sebastian Riedel o wykonaniu "Wehikułu czasu" Dżemu przez Metallikę na koncercie w Krakowie

Sebastian Riedel, syn Ryśka, został oficjalnie wokalistą zespołu Dżem. Wybór spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony fanów. W końcu w przeszłości nie raz udowodnił, że jego głos idealnie nadaje się do utworów Dżemu. A jak ocenia "Wehikuł czasu" w pamiętnym wykonaniu Metalliki?

Metallica zagrała "Wehikuł czasu". Jak ocenia to wykonanie nowy wokalista Dżemu?

Na wstępie przypomnijmy sobie. Muzycy Metalliki, w trakcie trasy "Worldwired", wykonywali specjalne covery związane z krajem, w którym aktualnie się znajdują. Kiedy zagrali koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie w 2019 postawili na "Sen o Warszawie" Czesława Niemena. Rok wcześniej zespół odwiedził Kraków. W Tauron Arenie fani mogli usłyszeć natomiast "Wehikuł czasu" od Dżemu. 

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

Na scenie zostali tylko gitarzysta Kirk Hammett oraz basista Rob Truijllo, który wcielił się także w rolę wokalisty. Na oficjalnym kanale grupy na YouTubie jest dostępne nagranie tego wykonania:

Do tego tematu odniósł się potem Sebastian Riedel, syn Ryśka, który został w tym roku... nowym wokalistą Dżemu. 10 stycznia muzycy zespołu, za pośrednictwem mediów społecznościowych, poinformowali, że będzie on następcą Macieja Balcara.

Wróćmy jednak do wykonania jednego z najsłynniejszych utworów w dorobku Dżemu przez muzyków Metalliki. – To było zaskoczenie. Ale bardzo, bardzo pozytywne. Coś pięknego, muszę przyznać – mówił Sebastian Riedel w rozmowie z "Polsatem News". I dodał: – Polski język jest przecież bardzo ciężki do śpiewania, a wyszło to niesamowicie. Dla mnie to jest coś pięknego, dla zespołu Dżem i także dla wszystkich polskich fanów

W pewnym momencie wspomnianej rozmowy dziennikarka zapytała Sebastiana Riedla, jak na to wykonanie mógłby zareagować jego ojciec. – Myślę, że by się ucieszył i byłby również mile zaskoczony. Tym bardziej, że słuchałem z nim Metalliki

Cały wywiad przypominamy poniżej: 

Rozwiąż quiz o zespole Dżem:

Dżem - co wiesz o legendzie polskiego rocka? Rozwiąż quiz o zespole

Pytanie 1 z 10
Jak naprawdę ma na imię Beno Otręba?
Listen on Spreaker.