Scorpions powrócą do Polski w przyszłym roku! Data, miejsce i bilety na wydarzenie

i

Autor: AKPA Niemiecka grupa znów zagra w Polsce

Scorpions zagrają w Łodzi! Informacje na temat koncertu

2023-06-05 10:09

Jeszcze przed spotkaniem z polską publicznością, które miało miejsce w ubiegłym roku, zespół Scorpions ogłosił, że w 2023 roku znów zagra w naszym kraju - i to dwa razy! Kiedy i gdzie odbędzie się pierwsze wydarzenie? Co z biletami? Sprawdźcie wszystkie informacje na temat imprezy.

Pod koniec lutego ubiegłego roku ukazał się dziewiętnasty album studyjny zespołu Scorpions. Krążek zatytułowany Rock Believer to powrót grupy do korzeni, do prawdziwego ostrego grania, nie pozbawionego jednak nutki delikatności, a to za sprawą ballady When You Know (Where You Come From). Scorpionsi promują płytę na trasie koncertowej, w ramach której zawitali też do naszego kraju. Okazuje się, że to nie koniec - zespół przygotował dla fanów niespodziankę i ogłosił, że za rok znów powróci do Polski - i to dwukrotnie!

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Scorpions w Polsce w 2023 roku - data, miejsce i bilety na wydarzenie

Pierwszy z dwóch zaplanowanych koncertów odbędzie się już za moment! Tym razem muzycy zagrają po raz pierwszy 10 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie. Niestety, bilety na koncert nie są już dostępne w sprzedaży.

Zespół Scorpions zmienił słowa w piosence “Wind of Change”

Podczas krakowskiego występu, grupa nie pozostawiła bez komentarza sytuacji, która ma miejsce w Ukrainie. Na koncercie odbyła się akcja, polegająca na rozwinięciu dwóch flag - polskiej i ukraińskiej - działo się to w trakcie wykonywania hymnu Wind of Change, w którym to zespół zdecydował się zmienić słowa - teraz zamiast wersu “Follow the Moskva, Down to Gorky Park” słyszymy “Now listen to my heart, It says Ukrainia”. Decyzja ta wynika z faktu, że, jak mówią sami muzycy, to nie jest czas na romantyzowanie Rosji i nie wyobrażają sobie śpiewania Wind of Change tak jak dawniej.