Scorpions postanowili zmienić tekst kultowego numeru. ''To nie czas na romantyzowanie Rosji'

i

Autor: screen: https://www.youtube.com/watch?v=Jab86Z_STIo

Scorpions postanowili zmienić tekst kultowego numeru. 'To nie czas na romantyzowanie Rosji'

2022-04-12 9:55

Sytuacja w Ukrainie jest bardzo zła i zauważają to absolutnie wszyscy, w tym artyści, którzy również reagują na okrucieństwo wojny. Zespół Scorpions postanowił zmienić tekst swojej piosenki.

Wojna w Ukrainie jest pełna okrucieństwa, na które reagują praktycznie wszyscy. Również wielu artystów stara się pokazać swój sprzeciw wobec tragicznej sytuacji i do tej grupy należą także muzycy zespołu Scorpions, którzy postanowili pokazać swój sprzeciw. Grupa zmieniła tekst w jednej ze swoich kultowych ballad.

Co tam w środku gra - Keith Richards -Main Offender

Scorpions postanowili zmienić tekst kultowego numeru. ''To nie czas na romantyzowanie Rosji'

Podczas występu w Zappos Theater at Planet Hollywood Resort & Casino, Scorpions zagrali numer 'Wind of Change'. Piosenka opowiada o przemianach politycznych w Rosji, w latach 80-tych i 90-tych. Grupa postanowiła jednak zmienić tekst, jak powiedział w zapowiedzi Klaus Meine:

Zanim przyjechaliśmy [do Las Vegas], myślałem o tym, jak to jest grać „Wind Of Change” w sposób, w jaki graliśmy przez tyle lat, i pomyślałem, że – gdy w Ukrainie szaleje ta straszna wojna – nie jest to czas, by romantyzować Rosję tekstami w stylu: „Follow the Moskva / Down to Gorky Park”, wiesz?

Chciałem złożyć oświadczenie, aby wesprzeć Ukrainę, dlatego piosenka zaczyna się od słów: „Now listen to my heart / It says Ukraine, waiting for the wind to change”

Zobaczcie nagranie z tego wydarzenia:

Rammstein - najmniej znane zdjęcia zespołu. Tego mogliście nie widzieć