Saxon ma nowy teledysk i... datę koncertu w Polsce!

i

Autor: materiały promocyjne

Saxon ma nowy teledysk i... datę koncertu w Polsce!

2022-12-27 16:46

Stary metal nie rdzewieje i Saxon jest tego najlepszym przykładem. Brytyjscy weterani heavy metalu właśnie opublikowali nowy teledysk na swoim kanale YouTube, a do tego zapowiedzieli koncerty. Dotrą także do Polski, a dodatkowo przywiozą ze sobą inny rewelacyjny zespół. Szykuje się metalowe święto!

Wydany w tym roku album "Carpe Diem" to idealny prezent dla fanów z okazji 45. urodzin kapeli z Barnsley. Świat się zmienia, "czasy są niepewne, sytuacja jest napięta", ale na szczęście heavy metalowi wyjadacze z Wysp dostarczają towar najczystszej próby. Bez niepotrzebnych udziwnień, bez oglądania się na trendy, przemijające mody, bez dopasowywania się na siłę. Robią swoje i za to ich cenimy.

Eska ROCK omawia nowości! Queen, RHCP, Green Day … | Dobrze Rockuje #1

Najnowszy teledysk do piosenki "Dambusters" to pomieszanie ujęć zespołu z ilustracjami do tekstu. Historia przedstawiona w kawałku wydarzyła się naprawdę. W 1943 roku brytyjskie siły powietrzne przeprowadziły atak na niemiecką infrastrukturę. Operacja nosiła kryptonim "Chastise" co można tłumaczyć jako "chłostanie". Wykorzystano wtedy unikalną technologię "skaczących bomb", które doprowadziły do zniszczenia tam na rzekach Möhne i Edersee. Wywołało to zalanie doliny rzeki Ruhry i zniszczenia znajdującego się tam zaplecza industrialnego III Rzeszy. Jeśli nie słyszeliście o tej operacji, to polecamy poczytać, zaraz po obejrzeniu teledysku rzecz jasna. To jednak nie koniec dobrych wiadomości.

Saxon przyjedzie do Polski 14 marca 2023 roku. Wystąpią w warszawskim klubie Progresja, zatem można mieć pewność, że nie zabraknie naprawdę imponującej oprawy. Wraz z nimi do stolicy przyjedzie niemiecki Rage. To grupa, która przez krytyków (i słusznie!) stawiana jest na równi z takimi gigantami niemieckiej sceny jak Helloween, Running Wild czy Grave Digger. Przez prawie 40 lat działalności wypuścili 26 albumów, a ostatnie ich wydawnictwo, EPka "Spreading the Plague" miała premierę w kończącym się roku. Gorąco polecamy także i tą kapelę, bo nie ustępują pola brytyjskim kolegom jeśli chodzi o moc.