Sammy Hagar

i

Autor: Matt Baron/BEI/Shutterstock

Wiadomości

Sammy Hagar (Van Halen) otrzymał swoją gwiazdę w Hollywood

Wokalista Sammy Hagar dołączył do Alei Gwiazd w Los Angeles, która upamiętnia znane osobistości ze świata show-biznesu.

Sammy Hagar otrzymał swoją gwiazdę w Hollywood

Sammy Hagar, amerykański wokalista znany głównie z występów w formacji Van Halen, z którą nagrał cztery studyjne albumy, został uhonorowany na Hollywood Walk of Fame, alei gwiazd znajdującej się wzdłuż Hollywood Boulevard oraz Vine Street w Los Angeles. 

Jak się okazało: było to dość ogromne przeżycie dla muzyka. W uroczystości Hagarowi towarzyszyła żona Kari, piątka dzieci, a także jego przyjaciele (przemówienie wygłosił wokalista i gitarzysta John Mayer, obecni byli także m.in. Chad Smith, perkusista Red Hot Chili Peppers, czy Michael Anthony, basista Van Halen). Wokalista uklęknął i kilkukrotnie ucałował swoją gwiazdę. Ceremonia miała miejsce 30 kwietnia. 

Najsłynniejsze kompozycje "Króla rock and rolla". Dzięki nim stał się legendą!

Hagar stał się 2779. gwiazdą w Hollywood Walk Of Fame. Przypomnijmy, że pierwsze osiem osób nagrodzono w lutym 1960 roku. Gwiazdy przyznawane są przez Izbę Handlu Hollywood w następujących kategoriach: film, telewizja, muzyka, radio, teatr oraz sport.

Sammy Hagar. Najważniejsze informacje 

Sammy Hagar przyszedł na świat 13 października 1947 roku. Zyskał sławę na początku lat siedemdziesiątych, kiedy to występował z hardrockową formacją Montrose. Później rozpoczął udaną karierę solową (wylansował m.in. wielki przebój "I Can’t Drive 55"). 

W 1985 dołączył do formacji Van Halen (na stanowisku wokalisty zastąpił Davida Lee Rotha). Tak jak już zostało to wspomniane: z grupą nagrał cztery albumy – "5150" (1986), "OU812" (1988), "For Unlawful Carnal Knowledge" (1991) oraz "Balance" (1995). Odszedł z VH w 1996, później jeszcze na chwilę wrócił do grupy (2004-2006).  W 2007 Hagar został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame jako członek Van Halen. 

Znany jest także z występów w supergrupie Chickenfoot wraz z gitarzystą Joe Satrianim, basistą Michaelem Anthonym oraz perkusistą Chadem Smithem. Grupa nagrała dwa albumy: "Chickenfoot" (2009) oraz "Chickenfoot III" (2011). 

Oto 5 ciekawostek o albumie "1984" zespołu Van Halen: