Sabaton wystąpi w Polsce w 2023 roku! Data, miejsce, bilety

i

Autor: Grzegorz Ksel/REPORTER Sabaton Polska 2023 - data, miejsce, bilety

Sabaton wystąpi w Polsce w 2023 roku! Data, miejsce, bilety

2023-05-08 9:03

Zespół Sabaton zagrał w Krakowie w ubiegłym roku, a już powraca do Polski! Grupa promuje obecnie swój najnowszy album "The War To End All Wars”, wydany przez Nuclear Blast Records w 2022. Jako support zobaczymy formacje Babymetal oraz Lordi. Bilety na to wydarzenie są już dostępne w sprzedaży!

Sabaton to pochodzący ze Szwecji, założony w 1999 roku zespół, wykonujący muzykę heavy metalową. Grupa zaliczana jest, obok Helloween, Blind Guardian i DragonForce do tzw. "Wielkiej Czwórki Power Metalu". Formację wyróżnia tematyka tekstów, która dotyczy przede wszystkim różnych wydarzeń historycznych, z naciskiem na znaczące wojny czy bitwy, nie brak jednak kompozycji, które poruszają bardziej osobiste kwestie jak rozstania czy choroby. Sabaton ma na koncie dziesięć albumów studyjnych, z czego ostatni ukazał się w marcu 2022 roku. Grupa cieszy się w Polsce dużą popularnością, a to za sprawą utworu Uprising, który opowiada o Powstaniu Warszawskich i wielokrotnie występowała w naszym kraju.

Aerosmith - największe przeboje amerykańskiej legendy rocka

Sabaton zagra w Polsce w 2023 roku! Data, miejsce, bilety

Zespół w ubiegłym roku zagrał w Krakowie w ramach trasy, promującej najnowszy album, i niemal natychmiast po tym występie zapowiedział powrót do Polski! Zespół wystąpi 9 maja 2023 roku w łódzkiej Atlas Arenie! W sprzedaży wciąż są dostępne bilety na pokaz - wejściówki w cenie od 179 zł można kupić za pośrednictwem strony ebilet.pl. Warto pamiętać, że gościem specjalnym koncertu są zespołu Babymetal i Lordi!