Sabaton rozstaje się z gitarzystą! Zespół wydał oświadczenie

i

Autor: Katja Ogrin/EMPICS Entertainment/Press Association/East News Zmiany w składzie zespołu Sabaton

Sabaton przedstawia nowego gitarzystę! Wielki powrót!

2024-02-12 9:16

Zmiany w składzie zespołu Sabaton! Formacja, która już trochę słynie z tego, że co kilka lat wita nowych członków, w miniony weekend wydała oświadczenie, w którym poinformowała o rozstaniu z długoletnim gitarzystą. Jaki jest powód tego kroku i jak w związku z tym wyglądać będzie najbliższa przyszłość formacji? Wszystko jest już jasne!

Zespół Sabaton jest obecny na światowych scenach już od 1999 roku. Świętująca w tym roku swoje 25-lecie formacja słynie już z częstych zmian w składzie, a te w szczególności dotyczą gitarzystów i perkusistów - obecnie jedynymi oryginalnymi członkami power metalowej legendy są lider i wokalista Joakim Brodun i basista Pär Sundström. Od 2012 roku gitarzystą zespołu pozostaje Chris Rurland, dwa lata później skład uzupełnił perkusista Hannes Van Dahl, a w 2016 roku nowym gitarzystą Sabatona został Tommy Johansson. Niestety, to jemu po prawie ośmiu latach przyszło pożegnać się z zespołem...

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Powody odejścia Tommy'ego Johanssona z Sabatona

W miniony weekend w social mediach zespołu pojawiło się oświadczenie, w którym ten oficjalnie przekazał wieści o odejściu gitarzysty. Głosi ono, że Tommy zdecydował się postawić na karierę solową, grupa zapewnia przy tym, że całkowicie wspiera jego decyzję. Johansson dołączył do Sabatona w 2016 roku, choć pozostawał bliski grupie już od 2005 roku, brał on udział w nagraniach dwóch najnowszych albumów formacji: The Great War z 2019 roku i The War to End All Wars, który ukazał się dwa lata temu. Muzyk również wydał oświadczenie, w którym podziękował kolegom z grupy, decyzję o odejściu nazwał "jedną z najtrudniejszych, jaką przyszło mu podjąć w życiu", fanów zapewnił, że wróci z czymś nowym i własnym już niedługo.

Kto nowym gitarzystą Sabatona?

Kto zostanie nowym członkiem zespołu? Poinformowano o tym w najnowszym oświadczeniu. Okazuje się, że po ośmiu latach do składu powraca Thobbe Englund! Co ciekawe, to jego w grupie zastąpił w 2016 roku Tommy Johansson. Englund dołączył do Sabatona w 2012 roku i nagrał z formacją dwie płyty: Heroes i The Last Stand.

Słowa nie mogą wyrazić, jak bardzo jestem gotowy i podekscytowany, aby wrócić do Sabatona. Czuję się, jakbym był na krótkich wakacjach. Czas jest odpowiedni, miłość wisi w powietrzu i najlepsze dopiero nadejdzie! - pisze w oświadczeniu Englund.