Scorpions

i

Autor: CRISTINA QUICLER/AFP/East News

Wiadomości

Rudolf Schenker wyjaśnia, dlaczego zespół Scorpions porzucił myśl o pożegnaniu się ze sceną

Rudolf Schenker – gitarzysta zespołu Scorpions – w jednym z ostatnich wywiadów poruszył temat pożegnalnej trasy koncertowej, która ostatecznie takową się nie stała. Dlaczego?

Rudolf Schenker. Dlaczego zespół Scorpions nie przeszedł na emeryturę?

W 2010 roku formacja Scorpions zapowiedziała pożegnalną trasę koncertową. Jak wszyscy doskonale pamiętamy: muzycy ostatecznie wycofali się z tego pomysłu. Cały czas grają, wydają także kolejne albumy. 

Ostatnio gitarzysta Rudolf Schenker wrócił do tego tematu w programie "Trunk Nation With Eddie Trunk" emitowanym na antenie SiriusXM. 

Muzyka jest jak pamiętnik - Midge Ure w Eska Rock

– Musisz pamiętać o tym, że wielu rzeczy nie wiedzieliśmy, kiedy organizowaliśmy pożegnalną trasę koncertową. To był czas, kiedy pojawił się WhatsApp, kiedy pojawiła się cała ta nowa technologia. Zaczęły oglądać nas dzieciaki w wieku 16-24 lat. Dowiedzieli się o nas. Podczas tej trasy byli pod sceną. "Co się tutaj dzieje?" – takie pytania sobie zadawaliśmy. Nasi starsi fani byli na trybunach czy gdziekolwiek indziej. To było zupełnie nowe uczucie, kiedy graliśmy na scenie – przyznał Schenker. 

Zespół Scorpions w tym roku wystąpi w Polsce

Przypomnijmy, że niemiecka grupa zawita w tym roku także do naszego kraju. Scorpions będą jedną z gwiazd nowego wydarzenia Warsaw Rocks, na którym wystąpi także m.in. zespół Europe. Całość odbędzie się 26 lipca na warszawskim PGE Narodowym. Bilety cały czas są w sprzedaży.

Oto 5 ciekawostek o albumie "Love At First Sting" Scorpions: