RSD Black Friday - lista ekskluzywnych winyli w ramach tegorocznej edycji

i

Autor: Steven Ferdman/Getty AFP/East News Przygotujcie się na tegoroczną edycję RSD Black Friday!

RSD Black Friday - lista ekskluzywnych winyli w ramach tegorocznej edycji

2023-10-04 13:34

Legacy Recordings ogłasza listę ekskluzywnych winyli, które ukażą się podczas tegorocznej edycji RSD Black Friday już 24 listopada.

Record Store Day to coroczny event, który został zainaugurowany w 2007 roku. Od tamtej pory zrzesza prawie 1400 niezależnych sklepów muzycznych w Stanach Zjednoczonych i tysiące podobnych na całym świecie. Przez ostatnie piętnaście lat, RSD stało się międzynarodowym fenomenem. Listopadowa odsłona RSD Black Friday zaprezentuje takie rarytasy jak albumy Cypress Hill, Joan Jett and The Blackhearts, Nas czy Polo G.

Aktualnie w polskiej edycji akcji bierze udział około 30 punktów sprzedaży. Inicjatywa gromadzi kolekcjonerów fizycznych nośników z muzyką. Najwięksi artyści specjalnie publikują limitowane edycje swoich płyt, które są dostępne wyłącznie za pośrednictwem sklepów, które partycypują w RSD Black Friday.

Najważniejsze kobiece albumy rockowe wszech czasów

Lista tytułów, które zostaną wydane 24 listopada

Beast Coast - Escape From New York (2 LP transparentne pomarańczowe)

Założony w 2012 roku kolektyw Beast Coast prezentują specjalne wydanie debiutanckiego albumu „Escape From New York”. Znają się niemalże od dzieciństwa, a od początków kariery nawiązali wiele kolaboracji z takimi artystami jak Joey Bada$$, Nyck Caution, Kirk Knight, CJ Fly, Flatbush Zombies i wieloma innymi. Ich dyskografia to typowy nowojorski hip-hop, nic dziwnego skoro pochodzą z Brooklynu.

The Beatnuts – Intoxicated Demons (1 LP przezroczysty czerwony)

„Intoxicated Demons” to debiutancka EP-ka amerykańskiego hip-hopowego trio The Beatnuts. Oryginalnie wydana w 1993 roku, w całości wyprodukowana przez nich samych. Zawiera dwa główne single „Reign of the Tec” oraz „No Equal”, a dodatkowo znalazły się na niej utwory z sesji nagraniowej do debiutu. Projekt był mieszanką jazzy boom bapu, niezliczonych sampli jazzowych, funkowych i soulowych. Specjalnie na RSD Black Friday ukazuje się po trzydziestu latach od premiery.

Coheed and Cambria – Live at The Starland Ballroom (2 LP solar flare)

Materiał zarejestrowany w Starland Ballroom w New Jersey ukazuje się po raz pierwszy na winylu. Ich występ odbył się 20 sierpnia 2004 roku, a na dwa kolorowe krążki trafiło łącznie 10 utworów.

Cypress Hill – Black Sunday (Remixes) (1 LP czarny)

20 lipca 1993 roku legenda hip-hopu z Los Angeles, Cypress Hill udostępniła swój projekt „Black Sunday”. Zmienił on muzykę rap dzięki mrocznemu nurtowi, latynoskiej intonacji i niepowtarzalnej interakcji pomiędzy B-Realem i Sen Dogiem. Po 30-tu latach ukazują się dwa nowe remixy specjalnie na RSD Black Friday, dostępne na 12-calowym czarnym winylu. Ich autorami jest DJ/producent Statik Selektah oraz DJ Muggs, który wyprodukował oryginalny album.

Joan Jett and the Blackhearts – Mindsets (1 LP czarny)

„Mindsets” zawiera sześć zupełnie nowych utworów oraz wersje live. Album przypomina o idealnej mieszance punka i rock’n’rolla, jaką był zespół Joan Jett and the Blackhearts. Pełen gitarowych brzmień przeplatanych przenikliwymi refrenami, oraz potężnym wokalem Joan Jett. Każdy utwór ma swój własny styl, oparty na charakterystycznych dla nich instrumentach i gitarowych riffach. Głos Jett to siła, z którą należy się liczyć, ponieważ jest pełen emocji i energii.

Nas – I Am… The Autobiography (2 LP czarne)

Obowiązkowe kolekcjonerskie wydanie dla fanów legendy. Edycja z wyjątkową poligrafią, zawiera niepublikowane zdjęcia, teksty piosenek i personalne anegdoty.

Polo G – Die A Legend (1 LP w kolorze szarym)

Album „Die A Legend” ukazuje się po raz pierwszy na winylu. Debiut Polo G, który pokrył się podwójną platyną oryginalnie wydany został w czerwcu 2019 roku. Zawiera singiel „Pop Out” nagrany z Lil Tjayem.

Souls Of Mischief - 93 'Til Infinity (The Remixes) (2 LP czarne)

Ponadczasowy, hip-hopowy klasyk wydany w lutym 1993 roku był drugim singlem z ich debiutanckiego albumu. Utwór ten będący niezwykle lirycznym wyróżnia się na tle ostrzejszego hip-hopu, który był dominujący w tamtych czasach. Subtelnie jazzowa i melodyjna kompozycja wciąga słuchaczy swoimi rymami. Aby uczcić trzydziestą rocznicę premiery, z okazji RSD Black Friday remixy będą dostępne po raz pierwszy w historii na dwóch winylach.