Ronnie Radke: Jestem pierwszym wokalistą rapowo-metalowym. Czyżby?

i

Autor: Wikimedia Commons - fot. Stefan Brending Zaskakujące słowa Ronniego Radke

Ronnie Radke jest pierwszym wokalistą rapowo-metalowym? Fani reagują na wpis muzyka

2023-12-12 12:00

W mijających miesiącach o Ronniem Radke zrobiło się szczególnie głośno, a to za sprawą imponującego coveru klasyka zespołu Papa Roach. Muzyk jak najbardziej może zdaje się korzystać ze wzrostu zainteresowania i rzucił już kilka, dość kontrowersyjnych, komentarzy. Nie inaczej jest w przypadku jego ostatniej wypowiedzi.

W czerwcu tego roku zespół Fallin in Reverse znalazł się na językach wszystkich. To wtedy formacja wydała imponujący, niezwykle emocjonalny cover kultowego kawałka Last Resort z repertuaru Papa Roach, przerabiając ten punkowy klasyk na przepiękną, chwytającą za serce ballad. Wszystkie emocje w przepiękny sposób przekazał swoim głosem wokalista formacji, Ronnie Radke. Ta szczególna interpretacja spotkała się z dużym uznaniem nie tylko słuchaczy, ale także lidera Papa Roach, Jacoby'ego Shaddixa.

Najbardziej wyczekiwane albumy pierwszych miesięcy 2024 roku! / Eska ROCK

Ronnie Radke zaskakuje!

Od tamtej pory wokalista jak tylko może korzysta z nagłego wzrostu zainteresowania. Radke rzucił już kilka komentarzy, które wzbudziły duży rozgłos i kontrowersje, zwłaszcza za oceanem, jednak najnowsza wypowiedź Ronniego zwróciła uwagę już dużo większego grona odbiorców.

Radke jest szczególnie aktywny na portalu "X", gdzie ostatnio w serii wpisów stwierdził, że on jako pierwszy w 2013 roku był wokalistą, który umiejętnie połączył muzykę metalową i rap i stworzył swój własny styl. Oświadczenie to spotkało się z naprawdę ostrymi reakcjami fanów, którzy natychmiast zarzucili mu narcyzm i totalną niewiedzę o świecie, którego on sam jest częścią. Wśród wspominanych nazwisk, których określić można jako pionierów takiego połączenia, szczególnie często wymieniani byli Mike Shinoda i Zack de la Rocha. Ronnie jednak obstawał przy swoim odpowiadając, że "nie robili oni tego w taki sposób, w jaki ja to robię", a część wielbicieli przyznawała mu rację.

Sonda
Ronnie Radke to pierwszy wokalista metalowo-rapowy?