Roman Kostrzewski

i

Autor: Daniel Dmitriew / Forum

Roman Kostrzewski odszedł w wieku 61 lat. Wspominamy najpopularniejsze numery artysty

2022-02-11 8:54

O śmierci Romana Kostrzewskiego dowiedzieliśmy się 10 lutego 2022, co było szokiem i ogromnym ciosem dla polskiej muzyki oraz fanów Kata. Wspominamy najsłynniejsze numery artysty, które zawsze będą z nami.

Odejście Romana Kostrzewskiego, to ogromny cios dla polskiej muzyki i fanów Kata, którzy liczyli na to, że wokalista wróci do zdrowia. Przypomnijmy, że Kostrzewski zmagał się z chorobą nowotworową i jakiś czas temu zorganizowano nawet specjalne koncerty, które miały pomóc w zebraniu funduszy na leczenie artysty. Niestety, wokalista przegrał walkę z chorobą i zmarł 10 lutego 2022, dokładnie w 25. rocznicę pierwszego koncertu Metalliki w Polsce, gdzie Kat był supportem. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie zespołu Kat & Roman Kostrzewski:

I stało się to, czego przez długi czas nie chcieliśmy dopuścić do świadomości, liczyliśmy, że sprawy potoczą się inaczej, a zamiast tej informacji przeczytacie informację o zbliżających się koncertach albo premierze płyty. Niestety… Z wielkim smutkiem i pogruchotanymi sercami informujemy, że dziś odszedł od nas Romek. Zasnął spokojnie, otoczony dobrą opieką i bliskimi. Już go nie boli. Do zobaczenia w Piekle Przyjacielu!

Wspominamy kilka utworów wokalisty, które na stałe wpisały się do kanonu i będą już zawsze z nami.

Co tam w środku gra - Motörhead - No Sleep 'Till Hammersmith

Roman Kostrzewski odszedł w wieku 61 lat. Wspominamy najpopularniejsze numery artysty

Łza dla cieniów minionych

Legenda wyśniona

Ostatni tabor

Baba Zakonna

Głos z ciemności

Purpurowe gody

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu