Rolling Stone zaktualizował swoją listę 500 albumów wszech czasów. Postawiono na bardzo świeże wydawnictwa

i

Autor: Materiały prasowe Nowości na liście 500 albumów wszech czasów magazynu "Rolling Stone"

"Rolling Stone" zaktualizował swoją listę 500 albumów wszech czasów. Postawiono na bardzo świeże wydawnictwa

2024-01-11 18:22

Rynek muzyczny zmienia się tak naprawdę z dnia na dzień - a już na pewno z tygodnia na tydzień, kiedy to co piątek ukazują się nowe albumy. Ślepi na te zmiany nie pozostają redaktorzy magazynu "Rolling Stone", którzy zdecydowali się dodać do kultowego rankingu 500 albumów wszech czasów kilka nowych pozycji.

Magazyn "Rolling Stone" od lat już cieszy się statusem jednego z najważniejszych i najbardziej opiniotwórczych w temacie światowej kultury, przede wszystkim muzycznej. Czasopismo słynie z tworzenia różnorodnych rankingów, mających na celu zbieranie tych najlepszych i najważniejszych - zdaniem redakcji - momentów w popkulturze. Za zupełnie kultowe już uchodzi zestawienie, prezentujące 500 albumów wszech czasów. Lista ta co jakiś czas ulega różnym przekształceniom, a to ze względu na premiery, które mają miejsce tak naprawdę z tygodnia na tydzień i które przynoszą płyty, które dość szybko okazują się być kluczowe dla rynku muzycznego.

Najlepsze zagraniczne albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa

Nowe tytuły w rankingu 500 albumów wszech czasów 'Rolling Stone"

Najnowsza aktualizacja nadeszła ostatniego dni 2023 roku. 31 grudnia redakcja "Rolling Stone" ogłosiła, że zdecydowała się umieścić na liście kilka nowych tytułów. Uwagę zwraca przede wszystkim fakt, iż są to płyty niezwykle świeże - większość z nich została wydana w ciągu ostatnich czterech lat.

Mowa m.in. o płytach Harry's House Harry'ego Stylesa z 2022 roku, którą umieszczono na 491. pozycji, Black Uhuru i Red z 1981 roku (pozycja 466.), Demon Days Gorillaz z 2005 roku na miejscu 437., Un Verano Sin Ti Bad Bunny'ego z 2022 roku (430. miejsce), SOUR Olivii Rodrigo z 2021 roku (miejsce 358.), Burna Boy African Giant (330. miejsce), SZA i jej SOS na miejscu 351. W zestawieniu znalazły się także Taylor Swift z albumem Folklore z 2020 roku (pozycja 170.), Beyone z płytą Renaissance z 2022 roku (wysoka, 71. pozycja, jak na tak świeże wydawnictwo). Bez zmian pozostała pierwsza dziesiątka rankingu, a tworzą ją, w kolejności od miejsca pierwszego do dziesiątego:

  1. Marvin Gaye, ‘What’s Going On’
  2. The Beach Boys, ‘Pet Sounds’
  3. Joni Mitchell, ‘Blue’
  4. Stevie Wonder, ‘Songs in the Key of Life’
  5. The Beatles, ‘Abbey Road’
  6. Nirvana, ‘Nevermind’
  7. Fleetwood Mac, ‘Rumours’
  8. Prince and the Revolution, ‘Purple Rain’
  9. Bob Dylan, ‘Blood on the Tracks’
  10. Lauryn Hill, ‘The Miseducation of Lauryn Hill’
Listen on Spreaker.