Roger Waters - co dalej z koncertami artysty? Rzeczniczka TAURON Areny komentuje sytuację

i

Autor: Retna/Avalon.red/REPORTER Przedstawicielka TAURON Areny o koncertach Rogera Watersa - czy występy zostaną odwołane?

Roger Waters nie zagra w Polsce. Koncert muzyka został odwołany

2022-09-24 17:32

W piątek 16 września o godzinie 10:00 ruszyła sprzedaż biletów na przyszłoroczny koncert Rogera Watersa. Choć początkowo ogłoszono dwie daty występu, to sprzedaż prowadzona była tylko na jeden dzień, 21 kwietnia. Dziś już wiadomo, ze nie muzyk nie zagra w naszym kraju - koncerty zostały odwołane. Szczegóły poniżej.

W piątek 9 września ogłoszono, że do Polski ponownie zawita Roger Waters. Były muzyk legendarnego zespołu Pink Floyd, obecnie zajmujący się karierą solową, miał zagrać 21 kwietnia 2023 roku w krakowskiej TAURON Arenie. Początkowo podane zostały dwie daty koncertów, także dzień 22 kwietnia, jednak zarówno przedsprzedaż, jak i sprzedaż regularna biletów, które ruszyły odpowiednio 14 i 16 września, prowadzone były jedynie na pierwszą z dat. W związku z tym pojawiły się spekulacje, czy aby na pewno Waters zagra w naszym kraju.

Co dalej z koncertami Rogera Watersa w Polsce?

Ogłoszenie koncertów spotkało się z bardzo ostrą reakcją ze strony Polaków, a wszystko to ze względu na wypowiedzi muzyka na temat wciąż toczącej się za naszą wschodnią granicą rosyjskiej wojny na terenie Ukrainy. Publikowane przez Watersa kolejne oświadczenia i manifesty, a także mocno polityczny charakter koncertów sprawiają, że określany jest on jako osoba o poglądach prorosyjskich. To właśnie ze względu na ten fakt pojawiły się głosy, iż artysta nie powinien wystąpić w kraju, który sąsiaduje z Ukrainą, którego obywatele okazali tak duże wsparcie osobom uciekającym przed konfliktem, w którym wciąż przebywa bardzo dużo wojennych uchodźców i uchodźczyń. Interwencję w tej sprawie podjął krakowski radny, Łukasz Wantuch, który stwierdził, że wie, że nie można zakazać tego koncertu, można jednak poczynić kroki, aby nie odbył się on w obiekcie gminnym. Okazuje się, że miasto Kraków rozpoczęło negocjacje, mogące doprowadzić do zerwania umowy na wykorzystanie obiektu, jakim jest Tauron Arena. Polityk zwrócił się także z prośbą o reakcję do przedstawicieli TAURON Areny.

Eska Rock szybkie pytania ADRIAN ŁABANOWSKI

Roger Waters nie zagra w Polsce

Jak poinformował w sobotę 24 września portal lovekrakow.plRoger Waters nie zagra w Polsce. Wydarzenie zostało odwołane przez managera artysty, informację tę potwierdził przedstawiciel TAURON Areny.

Manager Rogera Watersa postanowił zrezygnować z koncertu w Krakowie bez podawania przyczyny. Dziś wydarzenie znika z afiszy – potwierdza Łukasz Pytko z Działu Marketingu i Sprzedaży w Tauron Arenie Kraków.