Roger Waters: Jestem o wiele, wiele, wiele ważniejszy od The Weeknda i Drake'a

i

Autor: Rex Features/East News Legendarny muzyk komentuje mniejszą popularność swoich koncertów

Roger Waters: "Jestem o wiele, wiele, wiele ważniejszy od The Weeknda i Drake'a"

2022-07-18 14:15

Roger Waters dopiero co rozpoczął przekładaną od dwóch lat trasę koncertową i już wzbudza sporo kontrowersji swoimi wypowiedziami. Muzyk już podczas pierwszego występu naraził się części fanów swoim komentarzem, kolejny, który padł już po jego koncercie w Kanadzie sprawił, że o basiście rozpisują się wszystkie światowe media. Tym razem Waters postanowił się odnieść do stwierdzenia, że jego koncerty są mniej popularne od takich artystów jak The Weeknd czy Drake - i zrobił to w swoim stylu.

6 lipca, koncertem w Pittsburghu, Roger Waters rozpoczął swoją przekładaną od dwóch lat, trasę koncertową “This Is Not a Drill”. Muzyk już pierwszego wieczoru sprawił, że rozpisały się o nim wszystkie media - na telebimach, jeszcze przed rozpoczęciem występu, pojawił się napis głoszący: “Jeśli jesteś jedną z osób, która mówi <kocham Pink Floyd, ale nienawidzę politykowania Rogera Watersa>, to już teraz możesz spieprzać do baru”. Muzyk nigdy nie ukrywał swojego zaangażowania w sprawy społeczno-polityczne, co często spotyka się z krytyką ze strony fanów - część z nich poczuła się urażona tego typu zwrotem. Dopiero w trakcie występu okazało się, że napis ten był nawiązaniem do premierowej piosenki The Bar, którą Waters po raz pierwszy zaśpiewał tego dnia.

Janusz Panasewicz w wywiadzie dla Eski ROCK

Roger Waters o porównaniach do The Weeknda i Drake’a - “Jestem od nich o wiele, wiele, wiele ważniejszy”

8 lipca Waters zagrał swój pierwszy koncert w Kanadzie. Już po występie muzyk udzielił wywiadu magazynowi “Globe and Mail” - w rozmowie z Bradem Wheelerem poruszony został temat niedostatecznej promocji występów basisty w tym kraju - okazuje się, że żadna gazeta z Toronto nie wysłała na jego koncert swojego recenzenta. Wszyscy udali się na mający się odbyć się tego samego dnia występ gwiazdora R&B - The Weeknda. Ten jednak ostatecznie nie doszedł do skutku, ze względu na awarię… drzwi wejściowych. Trudno jednak nie zauważyć, że muzyk cieszy się obecnie dużo większą popularnością od legendy Pink Floyd - co o tym myśli sam Waters?

Nie mam pojęcia, kim jest The Weeknd, ponieważ nie słucham dużo muzyki. Ludzie mówili mi, że to miał być wielki występ. Cóż, życzę mu powodzenia. Nie mam nic przeciwko niemu. Czy nie byłoby możliwe zrecenzowanie jego programu jednego wieczoru, a mojego programu innego wieczoru? To nie jest żaden osobisty atak, mówię tylko, że jest to dość dziwne. A tak przy okazji, z całym szacunkiem dla The Weeknda, Drake'a czy któregokolwiek z nich, jestem o wiele, wiele, wiele ważniejszy niż którykolwiek z nich kiedykolwiek będzie, bez względu na to, ile miliardów streamów mają. 

Sonda
Uważasz, że Roger Waters ma rację?