Rockowy zespół WYGRAŁ koncert debiutów w Opolu! Co wiadomo o kapeli?

i

Autor: PIOTR KAMIONKA/REPORTER Felivers wygrywają w Opolu

Rockowy zespół WYGRAŁ koncert Debiuty w Opolu! Co wiadomo o kapeli?

2023-06-12 12:06

W dniach 9-11 czerwca miał miejsce sześćdziesiąty, jubileuszowy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwszego dnia wydarzenia miał miejsce konkurs Debiuty, w którym wyróżniono dwójkę występujących. Mamy ciekawą wiadomość dla fanów rodzimych rockowych brzmień - decyzją jurorów głównym zwycięzcą została debiutująca rockowa kapela!

W tym roku Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu obchodził swój wyjątkowy jubileusz. W dniach 9-11 czerwca miała miejsce sześćdziesiąta już edycja wydarzenia. Szczególnie istotne od lat pozostają dwa pierwsze dni imprezy, kiedy to odbywają się konkursy Debiuty i Premiery. Pierwszy ze wspomnianych miał miejsce w piątkowy późny wieczór, tuż po pokazie Dody, a udział wzięło w nim dziesięcioro młodych artystów, artystek i zespołów, których oceniało jury w składzie: Piotr Kupicha, Marek Sierocki, członkowie Blue Café: Paweł Rurak-Sokal i Dominika Gawęda oraz dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu - Jarosław Wasik. Poniżej pełna lista uczestników:

  1. Konrad Baum - "Sam jak Ty"
  2. Magda Bereda - "Jest mi do twarzy we własnej osobie"
  3. Karolina Fryt -  "Wykrzycz" (laureatka "Szansy na Sukces. Opole 2023")
  4. Kamil Jachyra - "Kocham Cię" (laureat "Szansy na Sukces. Opole 2023")
  5. Klaudia Kowalik - "Za mało czasu" (laureatka Opolskich Eliminacji do koncertu Debiuty)
  6. Ewa Novel - "Na końcu świata"
  7. Jan Majewski - "Właściwie mi dobrze"
  8. Ada Szulc - "Co teraz"
  9. Martyna Wójcik - "Drugi plan" (laureatka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki)
  10. Felivers - "Szminka"
YUNGBLUD - wywiad na temat nowego albumu. „Nigdy nie byłem tak podekscytowany!”

Rockowa kapela wygrywa konkurs Debitu w Opolu!

Tego dnia stało się coś interesującego z perspektywy fanów rockowego podwórka w Polsce. Głosem jurorów pierwsze miejsce w konkursie Debiuty, w tym statuetkę Karolinki i czek na 30 tysięcy, wygrał zespół Felivers z kawałkiem Szminka! Jest to młoda, początkująca rockowa kapela. Po raz pierwszy jej brzmienie mogło wpaść w ucho szerszemu gronu pod koniec lutego, w trakcie polskich eliminacji do Eurowizji, których to kapela była jednym z uczestników. W skład Felivers wchodzą Miłosz Fergiński, Wojtek Fortuna, Konrad Jażdżyk i Piotrek Dąbrowski, zespół pochodzi z Sochaczewa, a jego brzmienie oscyluje wokół rock, pop punk i trap. Głosowanie widzów i 20 tysięcy wygrał zaś Jan Majewski.